Design w naszych mieszkaniach

drzwiNawiązując do poprzedniego tekstu, w którym poruszono temat czy raczej problem niskiej świadomości estetycznej i kulturalnej, by nie powiedzieć artystycznej, koniecznym wydaje się być poczynienie kilku dalszych uwag i – nie inaczej – sprostowań. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie do końca dopowiada prawdzie stwierdzenie, że większość Polaków jest nieczuła – bo tak to mniej więcej zabrzmiało – na względy estetyczne, zwłaszcza jeśli dotyczy to ich miejsca zamieszkania.

Widać to choćby po pięknie ukwieconych balkonach czy wyjątkowo starannie prowadzonych przydomowych klombach czy ogródkach. Prawdą jednak było i jest to, że profesjonalne usługi z zakresu architektury i projektowania wnętrz to wciąż w naszym kraju rynek, nazwijmy to: raczkujący. Tym niemniej – jak się wydaje – widać pewne oznaki nadchodzących w tej materii zmian. Po pierwsze – i co chyba najważniejsze – producenci materiałów budowlanych, a zwłaszcza wykończeniowych coraz częściej zwiększają ofertę o produkty wyższej jakości i o większych walorach estetycznych, bowiem takie jest zapotrzebowanie. Dla przykładu – stolarka otworowa czyli ozdobne okna i drzwi pol-skone odnotowały wzrost sprzedaży produktów z linii – jakkolwiek to zabrzmi – exclusive o niecałe 20 %, w sytuacji panującego kryzysu, co jest wynikiem co najmniej imponującym.

Analizując sytuację wydaje się, że można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że tendencja ta utrwali się – ozdobne drzwi antywłamaniowe zdobić będą coraz więcej mieszkań, nasza miasta staną się piękniejsze