Dieta i ruch – schudnij do wakacji

Dieta i ruch – schudnij do wakacji

 

Sezon wakacyjny coraz bliżej, a nam nadal przeszkadza trochę zbyt okazała oponka? Oto kilka wskazówek do tego, jak sobie poradzić z niechcianymi centymetrami.

 

Gdy sama dieta to za mało

 

Wiele osób wychodzi z założenia, że wystarczy przejść na „dietę cud”, którą wesprzemy herbatą odchudzającą i po miesiącu będziemy wyglądali tak, jak byśmy wrócili z wakacji odchudzających. Niestety, takiej diety nie ma i aby odnieść oczekiwane efekty, do odpowiedniego odżywiania należy dołożyć ćwiczenia fizyczne. Nie od dziś wiadomo, że ani sama dieta, ani same ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Aby osiągnąć zadowalający wynik, musimy połączyć obie te rzeczy w całość, a ponadto być konsekwentnym w swoich działaniach. Dlatego nie ma co zwlekać, czas zacząć wdrażać plan w życie!

 

Dieta? Ale która?

 

Internet jest pełen rozmaitych „cudownych” diet – którą wybrać? Zdecydowanie tę, która nie obiecuje nam natychmiastowej utraty 7 kg w ciągu zaledwie tygodnia i to bez ćwiczeń. Oczywiście nie podważamy skuteczności tego typu diet, ale efekt jo-jo, który następuje zaraz po tym, jak przestajemy stosować dietę, sprawi nam dużo większy zawód niż powoli, ale regularnie znikające kilogramy. Jeśli jednak chcemy dopasować dietę idealną dla siebie, najlepiej wybierzmy się do dietetyka. I pamiętajmy o tym, żeby ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a efekty na pewno nas mile zaskoczą.

 

Pamiętajmy także, aby przed rozpoczęciem każdej diety dokładnie przeczytać i zapoznać się z jej harmonogramem. Jeśli już od pierwszych przeczytanych zdań robi nam się słabo i czujemy narastającą frustrację, która nam podpowiada, że możemy nie dać rady, nie lekceważmy tych sygnałów. Pamiętajmy, że zawsze należy mierzyć siły na zamiary, skoro nasz organizm podpowiada nam, że na tak małych dziennych porcjach pokarmu nie da rady funkcjonować, to może faktycznie warto go czasem posłuchać?