Dlaczego warto wybrać rolety od producenta?

Rolety doskonale sprawdzają się w połączeniu zarówno z zasłonami jak i firanami.

Idealnie nadają się do mieszkania w bloku oraz do domu jednorodzinnego.

Można je dobrze dopasować do różnego rodzaju wystroju wnętrza.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • kiedy warto wybrać rolety zewnętrzne (rolety antywłamianiowe), a kiedy rolety wewnętrzne (rolety materiałowe)?
  • rolety na wymiar czy to się opłaca?
  • kiedy warto kupić rolety gotowe
  • producent rolet czy sklep budowlany – gdzie warto kupić rolety z montażem?
  • Żaluzje aluminiowe i żaluzje drewniane – ciekawa alternatywa dla rolet

Rolety zewnętrzne, czy rolety materiałowe?

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów rolet, między innymi rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne. Rolety zewnętrzne idealnie sprawdzają się w sklepach, biurach, budynkach publicznych, czy w mieszkaniach na parterze, gdzie łatwo jest o włamanie. Dzięki temu dom, mieszkanie, bramy garażowe lub sklep są idealnie osłonięte przed ciekawskim wzrokiem i zabezpieczone przed złodziejami. Producent rolet zewnętrznych pomoże nam dobrać odpowiednie rozwiązanie do naszej sytuacji, aby nasze rolety antywłamaniowe były niezawodne.

Drugim ważnym typem osłon okiennych są rolety wewnętrzne, które cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością.

Czy warto kupować rolety na wymiar czy gotowe?

Wybór rolet na wymiar lub rolet gotowych w sklepie zależy od tego, jakie mamy okna. Jeśli nasze okna mają niestandardowe wymiary, to lepiej wybrać rolety na wymiar razem z montażem. Montaż rolet często jest w cenie zakupu, a po drugie pozwoli dopasować rolety idealnie do naszych okien. Wtedy też łatwiej jest zamówić rolety na okno dachowe, ponieważ często w sklepach budowlanych lub sklepach z roletami gotowymi nie ma odpowiednich rolet na takie okna. Z drugiej strony zamawiając rolety na wymiar możemy wybierać z szeregu różnego typu materiałów, z których wykonywane są rolety. Często taki materiał jest o wiele bardziej solidny niż ten, z którego wykonano rolety dostępne w zwykłym sklepie budowlanym. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że jeżeli rolety nie są często używane bądź miejsce gdzie zakładamy rolety nie jest miejscem, gdzie przy urządzaniu zależy nam na jakości, można wybrać tańsze rolety dostępne w marketach budowlanych. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że wybór gotowych rolet tańszych i czasem gorszej jakości jest dość spory i z łatwością możemy dobrać ciekawe i ładne rolety w niskiej cenie, w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Dziś z łatwością kupimy rolety do pokoju dziecięcego, rolety do sypialni czy rolety do salonu wybierając pełną paletę barw i wzorów.

Warto też zastanowić się nad tym, czy zależy nam na prostych roletach czy chcemy wybrać plisy, a może rolety rzymskie. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od rolet. Rolety rzymskie idealnie sprawdzają się w stylizowanych wnętrzach, to doskonały wybór lokalach usługowych czy biurach. Jeśli chcemy wybrać rolety do sypialni czy do pokoju dziecięcego, warto zastanowić się nad tym czy odpowiadają nam rolety dzień/noc czyli takie, które zapewniają nam pełną ciemność w nocy, kiedy potrzebujemy prawdziwego komfortu snu.

Rolety pełne czy rolety dzień/noc – producent rolet zawsze doradzi, co lepsze

Tak zwane rolety pełne to idealne rozwiązanie do sypialni lub pokoju dziecięcego, pomieszczenia w którym śpimy. Najczęściej stosowane są w hotelach, gdzie wiele osób śpi nawet w ciągu dnia. Rolety pełne pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, nawet jeśli na zewnątrz jest całkowicie jasno. Dzięki temu uzyskujemy efekt ciemności pozwalającej na prawdziwie komfortowy sen.

Innym rozwiązaniem są rolety dzień/noc. Takie rolety to rozwiązanie pozwalające na regulowanie ilości wpadanego światła do pomieszczenia dzięki kilku warstwom materiału i łatwej obsłudze. Dzięki nim można w dzień spać w całkowitych ciemnościach bądź dopuszczać tyle światła słonecznego, ile sobie życzymy.  Jednocześnie producenci rolet dzień/noc konstruują je w taki sposób, że wyglądają one ładnie i estetycznie. Bez trudu możemy je zamontować w pięknie urządzonych wnętrzach, gdzie nie będą negatywnie rzucały się w oczy. Z powodzeniem rolety dzień/noc możemy kupić w określonych wymiarach lub zamówić rolety od producenta na wymiar, które pozwolą na ich dostosowanie do każdego rozmiaru okna, niezależnie od tego czy będzie to okno na taras, okno balkonowe czy po prostu zwyczajne okno lub okno dachowe.

Jeżeli nie wiemy jakie rolety okienne będą dla nas odpowiednie, z pomocą może przyjść producent rolet lub doradca w sklepie budowlanym. Mogą nam oni podpowiedzieć, co będzie korzystniejsze w danym pomieszczeniu i sytuacji.

Żaluzje drewniane i żaluzje aluminiowe – alternatywa dla rolet

Jak wiadomo, oprócz rolet o których już mówiliśmy, czyli rolet zewnętrznych i rolet wewnętrznych do dyspozycji mamy także plisy lub żaluzje. To bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązanie wspomagające nas w ograniczeniu dostępu światła słonecznego do pomieszczenia. Do dyspozycji mamy rolety, żaluzje drewniane, bądź żaluzje aluminiowe. Takie żaluzje świetnie sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrza, zarówno w domach mieszkalnych jak i w pomieszczeniach biurowych. Rolety drewniane idealnie wpasowują się w styl skandynawski lub styl eklektyczny, gdzie stawiamy na metal i drewno. Tradycyjne, bardziej znane żaluzje aluminiowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach domów, mieszkań jak i w powierzchniach biurowych, gdzie połączenie dużej ilości metalowych elementów współgra we wnętrzu. Żaluzje można montować w zależności od typu okien wewnątrz okna, jeśli mamy okna podwójne, lub od wewnątrz, gdzie żaluzje podciągane są po prostu i montowane do ramy okiennej. Ostateczny montaż żaluzji warto uzgodnić z firmą świadczącą nam usługę montażu. Najlepiej jest, podobnie jak w przypadku rolet na wymiar zamawiać rolety wraz z montażem. Dzięki temu jest taniej, a jednocześnie nie musimy samodzielnie kłopotać się montażem żaluzji. Możemy zamówić zarówno gotowe żaluzje jak i żaluzje na wymiar dopasowane do okna. Podobnie jak rolety to ciekawy element aranżacji pomieszczenia. Żaluzje drewniane lub metalowe możemy kupić w różnych wariantach kolorystycznych, ponieważ żaluzje można pokrywać farbami koloryzującymi o różnych barwach.