Do czego służą kije nordic walking?

Nordic walking jako jedna z wielu form rekreacji, cały czas odkrywana w naszym kraju, ale takżei na świecie. Ogólnie rzecz ujmując są to przechadzka z kijami w ręku, na początku stosowane w Finlandii. To co charakteryzuje nordic walking od popularnego marszu to wykorzystanie siły mięśni rąk i klatki piersiowej. Przeważnie podczas chodzenia nie używane mięśnie motywowane są do wzmożonego wysiłku. Wypływa on właśnie z poruszania kijkami. Kije nordic walking wpływają więc dobrze na pracę mięśni górnej części ciała.

Wielu ludzi zdaje sobie pytanie czym tak na prawdę jest nornic walking i o co chodzi. Szukając odpowiedzi na to zagadniennie należy przybliżyć troszkę technikę oraz sens tegoż sportu. Dobrze początkowo zapoznać się z ogólnymi zasadami tej już dość starej  dyscypliny. Oto nieco jak mniemam priorytetowych problemów z nordic walking.

Stosowanie nordic walking jest pomocne dla osób otyłych, w czasie wykorzystania uposażenia jakim są kije nordic walking, zwiększa się spalanie kalorii wręcz o ponad 50%. Poza tym pomagają one w utrzymywaniu równowagi i zachowywaniu prostej postawy, co może się okazać niezastąpionym narzędziem w leczeniu wad postawy, wyjątkowo u osób młodszych.

Priorytetową zasadą w nordic walking jest przybieranie odpowiedniej postawy , a ponadto wykonywanie charakterystycznych ruchów. Kije nordic walking umożliwiają nam w pewien sposób odpychać się od ziemi. Dzięki temu możemy wysuwać tłów daleko poza linię bioder. Ręce w czasie odepchnięcia muszą w końcowym momencie być zupełnie wyprostowane w miejscu łokcia. Kije stanowią przedłużenie górnych kończyn. Odpchylenie się w przód nie jest związane z zaokrągleniem, wskazana jest postawa wyprostowana.