Dobierz makijaż do stroju

Każda kobieta wie, że idealnie dopasowany strój musi być dopełniony odpowiednią fryzurą i make-up’em. Profesjonalny wizaż to nie lada sztuka, której poznanie łączy się z pozyskaniem jakiejś teorii oraz praktyki. W makijażu liczy się nie tylko precyzja jego wykonania, ale i kolorystyka. Rodzaj urody ma wpływ nie tylko na krój ubrań, jakie muszą się znaleźć w naszej szafie, ale i na kolorystykę kosmetyków, które są przez nas używane, gdyż nie każdy cień pasuje do każdego odcienia oczu.

Wykonując makijaż, nie kierujmy się tylko i wyłącznie zdjęciami modelek w kolorowych magazynach, ale zasięgnijmy porady profesjonalnej wizażystki, jaka podpowie nam który typ make-up’u jest w naszym przypadku korzystny. Kolorowe kosmetyki to nie tylko kwestia makijażu, ale również stylizacji paznokci, która rozwinęła się do tego stopnia, że coraz częściej powinniśmy mówić o ich „makijażu”, a nie zdobieniu. Współczesna kobieta nie może pominąć w swojej pielęgnacji odrobiny czasu, jakiej wymagają paznokcie. Płytka paznokci potrzebuje kilku prostych czynności pielęgnacyjnych, takich jak regeneracja odżywką i użycie pilnika. Nie zapominajmy też o tym, że mocne paznokcie wymagają odpowiedniej diety, podobnie jest też w kwestii naszych włosów.

Tak, jak nawet najpiękniejszy odcień lakieru nie poprawi wyglądu naszych paznokci, jeśli nie zadbamy o ich strukturę, tak nawet najmodniejsze cięcie sezonu nie sprawi, że suche i rozdwojone włosy olśnią swym pięknem. Modne fryzury to ważny element naszego wyglądu, jednak zanim wybierzemy taki rodzaj cięcia, który wymaga codziennego używania suszarki lub prostownicy, pomyślmy, czy nie powinniśmy dać włosom chwilę wytchnienia i regenerację.