Dramatyczna sytuacja w szpitalach

Codzienność polskich chorych jest dramatyczna. Nie dość, że Ci ludzie zmagają się często z wieloma przykrymi chorobami, które w znaczący sposób ograniczają normalne funkcjonowanie, to często w szpitalu nikt im nie pomaga. Niestety tak prezentuje się sytuacja w każdym szpitalu.
Pacjenci, żeby dostać się do lekarza muszą czekać w kolejkach – czas oczekiwania na badania jest tak długi, że trudno sobie to wyobrazić. Jeśli ktoś faktycznie miałby poważne kłopoty zdrowotne, to ma też poważny problem. Dlatego coraz więcej osób wybiera prywatne przychodnie – tam nie ma tłoku. Niestety nie każdego na to stać. W publicznych szpitalach nie ma często podstawowych rzeczy, bo już niejedna hurtowania medyczna odmówiła im sprzedaży – szpitale przecież nie zawsze płacą.
Narzędzia chirurgiczne czy też sprzęt stomatologiczny są często przestarzałe, a niekiedy zdarza się, że są niewydezynfekowane. Jest to przyczyną wielu problemów u ludzi – zdarza się, że są zarażani różnego rodzaju chorobami. Ludzie zamiast ulgi w cierpieniu dostają kolejne. Diagnostyka laboratoryjna również jest na niskim poziomie – nie każdy szpital czy przychodnia dysponuje odpowiednim sprzętem do przeprowadzenia specjalistycznych dań, więc chorzy są kierowani do tych szpitali, które go mają. Często są daleko – tam z kolei są odległe terminy, trudno dostać się na badanie.
Czy kiedyś będzie lepiej? Ciężko powiedzieć. Miejmy nadzieję, bo chyba gorzej nie może być.