Edukacja na wesoło

Co jakiś czas zapewne, niejednemu z nas, obija się o uszy hasło: czytajmy dzieciom. Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu promowanie czytania dzieciom przez ich opiekunów oraz przez ich rodziców. Akcja ma też na celu, pokazanie rodzicowi, jak może on skutecznie i aktywnie spędzać czas wolny, z pożytkiem dla siebie samego jak i dla swojej pociechy.

W zależności od tego, ile lat ma nasza pociecha, taką też treść książeczek dla nich powinniśmy wybierać. Jeśli nasze pociechy, nie czytają jeszcze samodzielnie, a świat literek to dla nich jeszcze ogromna tajemnica, warto rozejrzeć się wśród propozycji, jakimi są książeczki dla najmłodszych.

Tego typu literatura jest dostępna w niemal każdej księgarni a także w wielu sklepach z artykułami dziecięcymi takimi jak ubranka czy też zabawki lub inne tego typu akcesoria.

Co oznacza, zatem, dobra treść, jaka powinna wypełniać książeczki dla czterolatka czy też dla dziecka młodszego? Taka treść to przede wszystkim, treść zrozumiała dla dziecka. Musi to być jasny, wyraźny przekaz, ale z drugiej strony, powinien on także być przekazem, który będzie pomagał dziecku w rozbudzeniu jego wyobraźni.

Dodatkowo, ważnym elementem tego typu książeczek, powinna być również, spora ilość jak najbardziej barwnych ilustracji, co znacznie bardziej uaktywni wyobraźnię dziecka.