Edukacja przedszkolna – dobry start, dobra przyszłość

Większość rodziców doskonale wie, jak ważne są pierwsze lata nauki dziecka i jak ogromny wpływ mają one na przyszłość ich pociechy. Dziecięcy umysł – najbardziej chłonny jest właśnie w wieku przedszkolnym i to wtedy zapamiętuje i uczy się najwięcej. Jak sprawić, by czas ten był dobrze wykorzystany i tym samym ukształtował młodego człowieka, dając mu lepszy start edukacyjny na przyszłość?

Rozwój młodego człowieka, a edukacja przedszkolna

Przede wszystkim zacznijmy od tego, jak dużą rolę w życiu dziecka grają pierwsze lata jego życia. To właśnie one determinują podstawowe umiejętności dziecka i kształcą w nim nawyki, które procentować będą później przez lata. W tej szczególnej fazie rozwoju dzieci uczą się skupienia, poznawania kształtów, zabawy zmysłami i prawidłowego ich nazywania, odkrywania świata przez atrakcyjne formy podawanej im rozrywki itd. Etap nauki przedszkolnej jest więc dla dzieci niezwykle ważny. To, czego rodzice nie zdążyli nauczyć dziecka w domu, nadrabia się właśnie w przedszkolu – miejscu, które dobrze wybrane gwarantuje świetny start edukacyjny młodego człowieka.

Jak wybrać dobre przedszkole?

Kluczem do zmaksymalizowania korzyści, jakie daje nauka przedszkolna jest wybranie dla swojej pociechy odpowiedniej placówki tego rodzaju. W tym miejscu zdecydowanie warto poświęcić dużą uwagę na dobór placówki poprzez sprawdzenie jej rekomendacji, doświadczenia pracującej tam kadry oraz całego planu nauczania. Z jednej strony należy pamiętać, by placówka nie przesycała dzieci nauką, a z drugiej by podawała ją w maksymalnie prostej do zapamiętania, rozrywkowej formie.

Nie bez powodu mówi się „Uczyć – bawiąc, bawiąc – uczyć” i to właśnie takie przedszkola, które na pierwszym miejscu stawiają naukę przez zabawę, powinny być dla rodziców najcenniejsze.

Misją przedszkola jest nie tylko atrakcyjne zajęcie dzieciom czasu, wtedy gdy ich rodzice są w pracy, ale przede wszystkim przygotowanie do dalszego kształcenia. Danie dzieciom szansy na odkrycie zagadek otaczającego ich świata, a następnie ich zrozumienie. Tu dobrym przykładem może być przedszkole FiqMiku, którego ofertę i plany zajęć znajdują się na stronie www.fiqmiku.pl. To jedna z tych placówek, w których dzieci nie tylko czują się szczęśliwe, zadowolone i mogą się do woli bawić z pomocą kadry prowadzącej, ale i miejsce stawiania pierwszych ważnych pytań, poszukiwania odpowiedzi, rozwijania zainteresowań i stałej pomoc mądrych nauczycieli. W takich placówkach młodzi ludzie odkrywają swoje pierwsze talenty, badają otaczający je świat i zdobywają wiedzę w sposób lekki, przyjemny i pełne atrakcyjnych form!

Wybierając tego rodzaju placówki przedszkolne, rodzic ma pewność, że jego pociecha rozwijać się będzie w atmosferze pełnej akceptacji dla potrzeb dziecka oraz w klimacie sprzyjającym jego rozwoju. A to procentuje na całe życie!