Ekscentryczny kosz na śmieci

W francuskiej sieci sklepów oferujących dodatki do mieszkań pojawiła się linia ekscentrycznego Pierre Cosaeche. Jest to dość wyróżniający się francuski artysta – malarz i rzeźbiarz, którego projekty są zwykle nie szablonowe. Został ostatnio poproszony o pomoc przy projektowaniu nowoczesnej linii dodatków.
Wszystkie projekty wzbudziły w konsumentach skrajne uczucia – od obrzydzenia po gorące pożądanie. Trudno się dziwić temu, skoro artysta korzysta z różnych inspiracji – często to motywy natury, ale artysta nie stroni od pokazywania intymności.
Wbrew wszelkim przewidywaniom największym wzięciem cieszyły się kosz na śmieci. Przedstawiono wiele modeli, z czego każdy potrafił przykuć uwagę. Jak mówi sam artysta kosz na śmieci to bardzo ciekawe miejsce – przeglądając jego wnętrzu można wiele dowiedzieć się o człowieku.
Kosz na śmieci zaprojektowany przez artystę zwraca na siebie uwagę poprzez bogatą kolorystykę i wyszukane kształty. Większość z nich nie wygląda jak kosz na śmieci, a jakaś awangardowa rzeźba.
Pomimo, że akcesoria zaprojektowane przez Pierre’a wzbudzały kontrowersje sprzedają się rewelacyjnie. Na tyle dobrze, że zaproponowano mu projektowanie kolejnej linii, za większe pieniądze. Jednak artysta odmówił – powiedział, że nie może robić tego drugi raz. Choć stwierdził, że bardzo ucieszyła go ta propozycja, bo pozwoliła mu wnieść odrobinę sztuki do mieszkań obywateli. Dzięki temu każdy poczuje potrzebę głębszego obcowania ze sztuką i poczuje, że wnętrze jego domu wyraża jego „ja”.
Niebawem możemy się spodziewać nowej wystawy artysty, która powoli jest prognozowana na czerwiec tego roku. Wielbiciele jego talentu już nie mogą się doczekać, gdyż jak zapowiada Pierre będzie to coś czego się nie spodziewają. Czyli jak zwykle:)