Fotel gamingowy do pracy biurowej – czy ten duet da radę

Wielogodzinna praca przy komputerze potrafi być wyczerpująca. Szczególnie, jeśli Twoje stanowisko nie jest wyposażone w odpowiedni fotel, biurko oraz pozostałe akcesoria umożliwiające komfortowe wykonywanie zadań. Zastanawiasz się czy postawić na klasyczny fotel biurowy, czy fotel gamingowy? W końcu oba zostały stworzone z myślą o wygodnym spędzania na nich wielu godzin. Sprawdź, który model będzie idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Krzesło gamingowe czy fotel biurowy? Podobieństwa i różnice

Niezależnie od tego, czy wybierzesz krzesło gamingowe, czy klasyczny fotel biurowy, możesz mieć pewność, że zostały one wykonane z wyjątkową starannością. Łączy je wiele wspólnych cech, jednak są też różnice, które wpływają na jakość ich użytkownika. O czym mowa? Przekonaj się sam.

Fotel gamingowy i fotel biurowy – podobieństwa

Główną cechą wspólną foteli gamingowe z klasycznymi krzesłami biurowymi, jest ich konstrukcja. Komfort siedzenia w obu przypadkach zapewnia siedzisko osadzone na nóżce z kółkami. Oprócz tego łączy je:

 • regulowana wysokość siedziska pozwalająca na dopasowanie jej do wzrostu użytkownika,
 • regulowane oparcie pod plecy, które zazwyczaj w przypadku foteli gamingowych ma kształt kubełkowy,
 • podłokietniki,
 • zagłówek cecha ta jest zazwyczaj standardem w przypadku foteli gamingowych, jednak nie zawsze występuje w modelach biurowych,
 • ergonomiczna konstrukcja.

Dobry fotel to fotel obrotowy. Możliwość poruszania się na kółkach i obracania się o 360 stopni, pozwala na bezpieczne i komfortowe korzystanie ze swojego stanowiska pracy. Jest to szczególnie ważna cecha, jeśli na siedzisku spędzasz wiele godzin. Z tego też powodu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na model gamingowy, czy biurowy, masz pewność, że na każdym z nich będziesz mógł swobodnie się obracać.

Krzesła biurowe i krzesła gamingowe – różnice

Chociaż wiele rzeczy je łączy, fotele gamingowe różnią się od swoich klasycznych, biurowych odpowiedników. Mimo podobnej konstrukcji, Twój komfort pracy może zależeć od elementów nie widocznych na pierwszy rzut oka. Co je zatem odróżnia?

Przede wszystkim design. Fotele gamingowe to nie tylko solidne wykonanie, ale również kolorystyka nawiązująca do nowoczesnych technologii. Z tego też powodu w ofercie Huzaro znajdziesz fotel gamingowy: czarno-czerwony, czarno-biały, czarno-niebieski lub czarno-zielony. Klasyczne fotele biurowe w swojej budowie są proste i raczej mają dość uniwersalny wygląd, przez co pasują do niemal każdego wnętrza.

Fotele gamingowe wyróżnia również materiał obicia, ponieważ jest on dużo bardziej wytrzymały na zabrudzenia i uszkodzenia. Nawet, jeśli wybierzesz materiałowe fotele gamingowe, możesz mieć pewność, że ich czyszczenie nie przysporzy Ci większych problemów. Zwróć uwagę również na pozostałe różnice:

 • szerokość siedziska oraz głębokość siedziska– fotele gamingowe posiadają zdecydowanie więcej miejsca, dzięki czemu liczne godziny spędzane przed komputerem, nie wywołują dyskomfortu,
 • funkcja bujania – fotele gamingowe umożliwiają swojemu użytkownikowi swobodne kiwanie się na nim, w przypadku krzeseł biurowych umiejętność ta jest mocno ograniczona,
 • możliwość rozłożenia krzesła do pozycji leżącej – spotkać ją można w niemal wszystkich modelach foteli gamingowych,
 • dopuszczalna waga – lepsze krzesła gamingowe mogą utrzymać użytkownika ważącego niemal 160 kg,
 • dodatkowe elementy, takie jak – poduszka lędźwiowa lub wygodne poduszki na kark, raczej nie licz na nie w przypadku krzesła biurowego, natomiast są niemal standardem w przypadku foteli gamingowych,
 • regulacja podłokietników – póki jej nie masz to nie wiesz co tracisz. Podobno regulowane podłokietniki zmieniają jakość gry i komfort pracy przy komputerze.

Regulowane podłokietniki zasługują na swój własny akapit. Dlaczego? Mnogość rozwiązań zastosowanych w ich przypadku pozwala na dopasowanie ich do niemal każdej pozycji, w jakiej spędzasz czas przed komputerem. Zazwyczaj regulacja podłokietników posiada kilka opcji. Jedną z nich może być regulacja elektryczna, ale także:

 • Prawo – lewo; dopuszczalna waga użytkownika, w przypadku takich podłokietników zazwyczaj wynosi 130 kg,
 • Przód – tył; dopuszczalna waga użytkownika w fotelach posiadających taką regulację wynosi od 130 kg do 160 kg.
 • Góra – dół; dopuszczalna waga użytkownika to 130 kg. Opcja ta jest również najpopularniejszą z występujących na rynku.

Różnica między tymi rodzajami związana jest także z materiałami wykorzystanymi do obicia. Siatka Mesh to materiał obicia, który można spotkać na krześle gamingowym niemal zawsze. Posiada ona świetną cyrkulację powietrza, jednak może powodować dyskomfort, przy dłuższym siedzeniu przed komputerem. W przypadku krzeseł biurowych króluje skóra ekologiczna lub skóra naturalna.

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy do biura?

Fotel dla gracza to zdecydowanie element wyposażenia, który powinien znaleźć się w Twoim miejscu pracy. Jednak jaki fotel gamingowy wybrać, by swoim wyglądem nie przypominał zbyt mocno pokoju geeka? Postaw na klasyczne modele, takie jak Huzaro Force 8.2 lub Huzaro Force 7.7.

Czy tanie fotele gamingowe sprawdzą się w biurze?

Nowy fotel gamingowy, niezależnie od tego ile kosztuje będzie posiadać pożądane cechy jakimi jest ergonomiczna konstrukcja, regulowane oparcie oraz wygodne siedzisko. Dla profesjonalnych graczy fotele stanowią podstawę ich stanowiska. Bez udogodnień w postaci dodatkowych poduszek lub regulacji podłokietników, nie wyobrażaj oni sobie wielogodzinnych rozgrywek przed komputerem. Jeśli nie wiesz gdzie fotel gamingowy kupić, wejdź na naszą stronę i sprawdź dostępne propozycje.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl , oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.