Funkcjonalny warsztat w Twoim domu

Domowy warsztat samochodowy może być bardzo przydatnym kącikiem dla każdego fana motoryzacji. Jeśli jesteś osobą, która interesuje się samochodami i wiesz co nieco o ich budowie oraz działaniu, warto pomyśleć nad stworzeniem miejsca, w którym będziesz mógł dopieszczać swój własny pojazd.

Pierwszym elementem, na który musisz zwrócić uwagę przy budowie własnego domowego warsztatu samochodowego jest miejsce. Nie ma sensu zabierać się za budowę kącika, jeśli nie będzie do niego możliwości dojazdu samochodem. W najkorzystniejszej sytuacji znajdują się osoby mieszkające w domach albo wynajmujące garaże. Jeśli jesteś mieszkańcem blokowiska, zdecydowanie powinieneś rozejrzeć się za ogłoszeniami o wynajmie garażu.

Drugim bardzo ważnym krokiem jest utworzenie tak zwanego „kanału”, który pozwoli zajrzeć pod podwozie samochodu. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach jest to niezbędne, jeśli jednak chcecie zbudować swój kącik na bardzo wysokim poziomie, nie zalecamy omijania tego kroku.

Trzecim krokiem jest dobre oświetlenie. Trudno pracuje się w miejscu, które ma niedostateczną widoczność. Bardzo ważny jest również dostęp do prądu, co nie w każdym garażu ma miejsce.

Czwartym krokiem, ale nie do końca koniecznym, może być zaopatrzenie się w niezbyt głośno grające radio. Zawsze lepiej pracuje się przy muzyce, chociaż znajdą się osoby, które mogą pewne czynności wykonywać jedynie w ciszy. Niemniej, w garażu spędza się dużo czasu, dlatego też warto zadbać o miłą atmosferę podczas pracy.

Piąty krok to organizacja przestrzeni – przydadzą się stare szafki oraz szuflady. Być może jakieś własnoręcznie wykonane półki lub szafa. Wszystko zależy od gabarytów oraz powierzchni miejsca. Najkorzystniej jest wybierać półki metalowe, ale drewno również nie będzie złym pomysłem.

Ostatnim elementem jest wyposażenie garażu w narzędzia. Nie od razu będziemy dysponowali wszystkimi narzędziami, ale z czasem kolekcja będzie się powiększać. Powodzenia! Zobacz więcej.