Gry barowe – bilard


Spotkania ze znajomymi odbywają się na wielu płaszczyznach.

Chodzimy wspólnie na imprezy, odwiedzamy pobliski pub lub też dom przyjaciela. Popularne ostatnio stały się gry planszowe. Aktywne spędzanie czasu niesie spore korzyści. Ciekawą formą wspólnego wypadu jest również bilard.

Klasyczna forma? Każdy gra jak lubi…

Bilard to stosunkowo uniwersalny sport. Okazuje się, że wymienienie wszystkich jego odmian zajmuje ogrom czasu. Dlatego też najczęściej używa się prostego podziału (,,pełne” i ,,połówki”) oraz gry w dwie lub cztery osoby. Ośrodki wyposażone w stoły znajdziemy w każdym większym mieście. Czasami znajdują się w sąsiedztwie ogólnej przestrzeni pubu. Często znajdziemy również okoliczny klub bilardowy, w którym do naszej dyspozycji zostanie oddana większa liczba stołów. W miejscach tego typu zagramy również w rzutki czy też snookera.

Kluby to również ciekawe miejsce z innego powodu. Odbywają się tam okresowo turnieje bilardowe z nagrodami. To gratka dla największych miłośników gry, którzy potrafią bardzo dobrze wbijać tzw. ,,pewne”. Dochodzi tutaj element rotacji oraz odpowiednio ukształtowanej psychiki. Musimy pokonać drżenie mięśni, znaleźć odpowiedni kąt oraz nadać kuli określony pęd. Nie jest to wcale takie proste i tylko z pozoru może okazać się ,,banałem”.

Wszystko znajdziecie na miejscu…

Spora zaleta bilardu to jego powszechna dostępność. Za godzinę rozrywki musimy oczywiście zapłacić. Nie jest jednak wymagane posiadanie własnych bil, kija czy też kredy. Trening polega zatem wyłącznie na kolejnych partiach. Możemy prowadzić symulacje z przyjaciółmi lub też na własną rękę. Okazuje się, że to rozrywka, która nie nudzi się szybko.

Dużym urozmaiceniem są również gry zespołowe. Drużyny dobiera się na poziomie przyjaźni oraz ogólnych umiejętności. Rywalizacja tego typu posiada dodatkowy smaczek – kooperację. Dzięki niej kolejna partia przybiera inny, często zaskakujący przebieg.

Podsumowanie

Bilard to rozrywka stosunkowo tania, dostosowana do weekendowych wypadów. Preferują ją mężczyźni, jednak łatwo znajdziemy również kobiety ,,z pasją” wbijające kolejne kule. Pamiętajmy o tym, że wspólna rozgrywka musi przede wszystkim nas bawić. Jeżeli nie odczuwamy radości przy bilardzie, poszukajmy czegoś innego.