Hydromasaż i maty ozonowe

mata ozonowaO uzdrawiających właściwościach wody i jej wykorzystaniu wiemy nie od dziś. Zabiegi posiadające w nazwie „hydro” są stosowane od stuleci, ale trzeba przyznać, że właściwie dopiero teraz można w pełni cieszyć się rozmaitymi możliwościami, jakie niesie ze sobą nowoczesna hydroterapia. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy, możemy wypróbować interesujące urządzenia stworzone do użytku domowego. Jednym z takich sprzętów są maty ozonowe.

Umożliwiają one nie tylko popularny ostatnio hydromasaż, ale też zapewniają wiele innych pozytywnych skutków. Ponieważ taka mata emituje ozon, można powiedzieć, że tworzy się kąpiel perełkowa. Polega ona na tym, że pęcherzyki powietrza wprawiają kąpiącego się w relaks graniczący ze stanem nieważkości. Ponadto ozon wyróżnia się zbawiennym wpływem na organizm. Posiada działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu zwalcza rozmaite choroby skórne i wspomaga gojenie się ran.

Ze względu na to, że mamy tu do czynienia z pewną formą masażu, poprawia się dotlenienie narządów wewnętrznych, a to z kolei wpływa na ich skuteczniejszą pracę.

Organizm sprawniej pozbywa się zanieczyszczeń w postaci toksyn, przez co poprawia się nasze samopoczucie.