Impreza pod chmurką

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon ogródkowy, czyli okres gorączkowych prac mających uatrakcyjnić nasz ogródek. Kiedy trawa zostanie skoszona, krzewy oraz drzewa się zazielenią, a wieczory zaczną się robić cieplejsze, warto zastanowić się nad zorganizowaniem przyjęcia.

Przygotowujemy przyjęcie

Przyjęcie w ogrodzie nie wymaga od nas zbyt dużych nakładów pracy, jednakże jeśli chcemy, aby zostało zapamiętane na długi czas, warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne produkty oraz przedmioty.

Przede wszystkim nie powinno zabraknąć kiełbasek oraz ogniska. O to każdy gospodarz powinien bezwzględnie zadbać. Jeśli planujemy serwowanie naszym gościom bardziej wykwintnych i różnorodnych potraw, obowiązkowo musimy zainwestować w grilla, jeśli jakimś cudem go nie ma.

Zadbaj o nastrój

Kiedy zatroszczymy się już o odpowiednie potrawy, musimy również zapewnić naszym gościom dach nad głową. Latem pogoda w naszym kraju niestety jest nieprzewidywalna, upalne słońce może w przeciągu kilku godzin zmienić się w szare, deszczowe chmury. Co w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może być ogrodowy namiot. Solidny stelaż i nieprzemakalny materiał zapewnią idealną ochronę przed wiatrem i deszczem.

O czym jeszcze musimy pamiętać? O pochodniach odstraszających komary i inne owady. Pochodnie lub palące się spiralki idealnie sprawdzają się wieczorami, gdy chmara insektów uprzykrza życie naszym imprezowiczom. Świece zapachowe lub kolorowe lampeczki również stworzą klimat i dodadzą uroku naszej imprezie.

Gotowi na przyjęcie?

Jeśli powyższe porady okazały się dla Ciebie pomocne, nie pozostaje już nic innego, jak tylko zakupić kiełbaski i zorganizować imprezę. Najbliższa okazja już za kilkanaście dni – majówka to doskonały czas na otwarcie sezonu grillowego! Zobacz więcej.