Oświetlenie w kuchni

Przygotowanie pierwszej filiżanki kawy rano, umieszczanie artykułów spożywczych na blacie lub dyskutowanie o tym „jak minął dzień” podczas kolacji: to tylko niektóre rzeczy, które robimy w kuchni. Wypełnij wszystkie z nich światłem, tworząc jednocześnie funkcjonalną, wygodną i bezpieczną kuchnie Oto, jak ją zdobyć!

Trzy różne obszary zwykle współistnieją w kuchni: obszar roboczy- służący do przygotowywania posiłków, spiżarnia- służąca do przechowywania produktów i jadalnia. Każdy z tych obszarów wymaga konkretnej instalacji oświetleniowej. W każdym razie, oświetlenie  kuchni powinna ułatwić ogólną wizję i uniknąć cieni lub obszarów nie oświetlonych.
W rzeczywistości, dobry projekt oświetlenia zwiększa bezpieczeństwo obszaru roboczego, optymalizuje zużycie energii w domu, a także przyczynia się do tworzenia zarówno miły i praktyczny środowiska. W praktyce istnieją dwa rodzaje lamp, które mogą być wykorzystane, aby uzyskać jednorodną i efektywne oświetlenie w kuchni: oprawy typu downlight i opraw powierzchniowych.

Tomo jest dobrym przykładem podtynkowej lampy sufitowej. Do wyboru jest w barwie zimnej- idealnej do obszarów roboczych w kuchni a takze w barwie ciepłej która które pomoże stworzyć przytulną atmosferę w jadalni.

Do kuchni o niskiej wysokości sufitu podwieszanego, lepiej wybrać oprawy typu downlight z cienką skrzynką montażowa np. Tomo. Pozostałe lampy, takie jak Dot- w okrągłym kształcie lub Bora kształcie kwadratu, są innymi opcjami, aby oświetlić kuchnie lub ich korytarze dostępu.