Jak najszybciej spalać kalorie?

 Jak najszybciej spalać kalorie?

 

Piękna i umięśniona sylwetka pozbawiona grama tłuszczu jest marzeniem niejednej osoby, jednak najczęściej nie wiemy, co zrobić, żeby osiągnąć taki wygląd. Jaka więc jest metoda na figurę marzeń?

Spal oponkę

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać dopiero po ok. 30 minutach ćwiczeń, oczywiście im ćwiczenia bardziej intensywne, tym tkanka tłuszczowa spali się szybciej, a co za tym idzie, szybciej zaobserwujemy pożądane wyniki. Żeby treningi przynosiły oczekiwane efekty, a co za tym idzie kalorie spalały się na wysokim poziomie, należy ćwiczyć minimum godzinę. To, ile razy w tygodniu mamy ćwiczyć, zależy od stopnia naszego zaawansowania oraz od tego, jak szybko chcemy się pozbyć zbędnych centymetrów. Wiele osób namawia do 30 minut ćwiczeń 5 razy w tygodniu, co ma jak najbardziej bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm, ale stosując się wyłącznie do tej zasady, zimowej oponki niestety nie zrzucimy. Warto w swoich treningach uwzględnić ćwiczenia, takie jak wchodzenie po schodach i wszelkiego rodzaju ćwiczenia na stepach oraz spinning, czyli szybką jazdę na specjalnym rowerze stacjonarnym dostępnym w większości, o ile nie w każdej siłowi. Są to ćwiczenia, które powodują najszybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak wolimy spalać tkankę w towarzystwie, to bardzo dobrym rozwiązaniem są biegi, które można bez problemu uprawiać z osobą towarzyszącą. Doskonałym sposobem na szybkie spalanie kalorii jest również gra w tenisa.

 

Odetchnij

W wirze ćwiczeń nie zapominajmy o tym, że nasz organizm musi mieć czas na regenerację. Jeśli nie damy naszemu ciału odpocząć, to narazimy się na bardzo poważne kontuzje, takie jak naderwanie czy też nawet zerwanie mięśnia. To nieprzyjemna i bardzo bolesna kontuzja. Istotnym także jest, żeby w czasie treningów i po treningach nawadniać organizm. Dobrym sposobem na to, żeby nasze mięśnie w miarę szybko wracały do normy i regenerowały się, jest suplementacja odpowiednimi odżywkami, w doborze których najlepiej jest kierować się zdaniem doświadczonego trenera, który już sam przetestował na sobie niejeden suplement diety dla sportowców.