Jak opiekować się paznokciami?

Jak opiekować się paznokciami?

Kobieca dbałość o paznokcie znana jest od wieków. We wszystkich starożytnych cywilizacjach znajdujemy przykłady malowania paznokci. Jak czynią to jednak współczesne kobiety?

 

Tipsy

 

Jedną z metod jest naklejenie sobie sztucznego paznokcia tak zwanych tipsów, sobie bardzo łatwe do malowania, bo są idealnie równe, a przy tym z większej odległości nie będziemy w stanie odróżnić ich od naturalnych, więc nie ma ryzyka, że ktoś będzie nas oskarżał o sztuczność.  Jeśli natomiast chcemy mieć długie paznokcie, a obawiamy się, że naturalne mogą się złamać i będzie to dla potworny ból to w takim przypadku tipsy pasują idealnie. Co prawda też potrafią się złamać, ale nie będzie to tak bolesne. Warto pamiętać, że tipsy również się zużywają, szczególną uwagę natomiast należy zwrócić uwagę na odrastające paznokcie, które zaczną kolidować z tipsami

 

Manicure

 

Każdy słyszał o tym zabiegu, lecz tylko kobiety tak naprawdę wiedzą, z czym się on je. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale też na wyrównywaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci. Tyle definicji, przejdźmy do konkretów. Aby skutecznie przeprowadzić manicure potrzebujemy kilku akcesoriów, a mianowicie pilnika, polerka, żel do zmiękczania skórek bądź ich usuwania, preparat odtłuszczający, lakier podkładowy tak zwana baza oraz lakier właściwy oraz utwardzacz. Jeśli mamy mało czasu możemy skorzystać także z substancji przyspieszających schnięcie lakieru. Brzmi groźnie? Dla faceta pewnie tak, jednak dla kobiet to chleb może nie codzienny, ale spożywany bardzo często, dzięki któremu olśniewają pięknem, już nie jeden mężczyzna dał się złapać na czar paznokci.

Zobacz więcej