Nowy dom a kanalizacja

 

 

Decydując się na zakup domu z rynku wtórnego, warto przemyśleć kilka kwestii związanych z jego remontem, a także kanalizacją, która jest, jak wiadomo, bardzo ważna.

Rzadko się zdarza, abyśmy kupili dom, w którym nie chcemy nic zmienić, gdyż nasz gust na pewno w mniejszym lub większym stopniu różni się od gustu poprzedniego właściciela domu.

Bardzo często zmieniamy wystrój, kolory ścian czy tapet, podłogi. Czasem nawet, gdy poniesie nas fantazja, w miarę możliwości burzymy lub przesuwamy niektóre ściany. Nieraz okazuje się że dach tez wymaga wymiany. Zanim jednak poniesie nas inwencja twórcza , warto sprawdzić, w jakim stanie są wszelkie instalacje – wodna, gazowa i elektryczna. Dobrze też wiedzieć, czy kanalizacja podłączona jest do studzienki zbiorczej czy  trzeba mieć własne szambo. Może  być tak, że istnieje możliwość podłączenia do kanalizacji zbiorczej ale na drodze stoi różnica wzniesień lub nierówność terenu. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest przepompownia ścieków.

Przepompownie to urządzenia, które służą do przepompowywania ścieków bytowych do kanalizacji zbiorczej. Zbudowane są ze zbiornika, pompy, armatury wewnętrznej oraz skrzynki sterującej pracą przepompowni.

Zanim zdecydujemy się na zakup przepompowni, warto poszukać sprawdzonego producenta , który pomoże dobrać odpowiednie urządzenie.Dobrze jest też zainwestować w pompę lepszej jakości, taką jak pompa dreno.

Oszczędzanie przy zakupie przepompowni nie jest dobrym pomysłem, gdyż może się to zemścić w przyszłości różnymi awariami, które w rzeczywistości będą kosztowały więcej niż dobrej jakości produkt.