Jak sobie radzić z bałaganem w torebce?

Jak sobie radzić z bałaganem w torebce?

 

Problem utrzymania porządku w torebce jest znany chyba każdej kobiecie. Twierdzenie, że noszenie mniejszej torebki zapobiega tworzeniu się bałaganu jest tylko stereotypem. Od lat także mężczyźni wiedzą, co kobieta potrafi nosić przy sobie, nawet w najmniejszych rozmiarów torebce.

 

Rozmiar nie ma znaczenia

 

Prawda jest taka, że na papierki po batonach czy gumie do żucia, miejsce znajdzie się w każdej torebce, niezależnie od jej wielkości. Tak to już jest, że torebka oprócz spełniania funkcji przechowawczej dla rzeczy, które są nam potrzebne, równie dobrze spełnia się w roli kosza na śmieci. Jak jednak uniknąć bałaganu w torebce? Cóż, jeśli nie potrafimy się kontrolować i wszystkich śmieci wyrzucać od razu do kosza, to nie pozostaje nam nic innego, jak regularny przegląd zawartości torebki i sprzątanie jej.

 

Organizery – tak czy nie?

 

Dobrym rozwiązaniem na utrzymanie porządku w torebce są dostępne w sieci organizery do torebek, które według producenta gwarantują, że dzięki dużej ilości przegródek nasza torebka przestanie żyć swoim życiem, a wszystkie przedmioty, które się w niej znajdują, pozostaną na swoim miejscu. Z jednej strony to całkiem pożyteczne gadżety, ale z drugiej strony, kto po wyjęciu czegoś z torebki będzie za każdym razem starannie odkładał to na swoje miejsce? Na początku może i faktycznie tak będzie, ale po pewnym czasie albo ktoś straci cierpliwość i przestanie odkładać rzeczy do przegródek, albo po prostu będzie musiał coś szybko wpakować do torebki i nie będzie czasu na szukanie odpowiedniego miejsca. Jeśli jednak chcemy, żeby w naszej torebce łatwiej było opanować chaos, który w niej panuje, to wybranie torebki o usztywnionych bokach będzie najlepszym rozwiązaniem. W takich torebkach łatwiej utrzymać porządek, ponieważ wszystkie rzeczy, które się w niej znajdują, mają dosyć solidny punkt podparcia. Twarde ścianki znacznie ograniczają im możliwość przemieszczania się we wnętrzu torebki.