Jak wybrać balsam do ciała?

trening

Jak wybrać balsam do ciała?

Temat kremów, maseł i balsamów do ciała zazwyczaj traktujemy po macoszemu. Używamy ich wtedy, gdy mamy wysuszoną skórę. Nie zwracamy uwagi na skład kosmetyku i jego przeznaczenie. Czas zmienić te nawyki!

Działanie antycellulitowe i wyszczuplające

Ciężko znaleźć kobietę, która nie ma problemu z cellulitem… Walka z cellulitem, niestety, nie może zakończyć się na doborze balsamu o właściwościach ujędrniających. Osłabiona skórką pomarańczową skóra musi dostać potężną dawkę ruchu.

Wybierając balsam antycellulitowy, zwróć uwagę, aby zawierał kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z pomarańczy lub alg morskich.

Działanie nawilżające

Balsamy nawilżające to najczęściej wybierane balsamy. Ich konsystencja jest lekka, wchłaniają się szybko. Warto spojrzeć na skład balsamu, aby odrzucić te z olejami mineralnymi (mineral oil, paraffinum liquidum), a wybierać wzbogacone naturalnymi olejami.

Balsamy apteczne

Jeśli masz problemy dermatologiczne, wybierz się do apteki i zapytaj farmaceutę o radę. Balsamy apteczne zawierają mnóstwo składników, których zadaniem jest nawilżanie, regeneracja, odżywianie skóry. Dodatkowo są hypoalergiczne, często bezzapachowe, nie posiadają drażniących substancji i nie wywołują reakcji alergicznych. Warto zwrócić uwagę na balsamy apteczne. Zapytaj o nie swojego farmaceutę.

 Jak wybrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne?

Dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne to podstawa dbania o siebie. Nie rezygnuj z używania dobrych kosmetyków! Pamiętaj, aby dobierać je do rodzaju i potrzeb skóry.