Jak wybrać odpowiednie kwiaty na ślub?


Ślub i wesele to bardzo ważne chwile w życiu każdej kobiety. Wiąże się z nimi mnóstwo przygotowań, rozpoczynając od wyboru sali, poprzez orkiestrę, sukienkę i oczywiście odpowiednie kwiaty.

Są one niezwykle istotne, ponieważ pomagają w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu podczas imprezy.

 

Jakie kwiaty wybrać?

Do wyboru mamy wiele opcji. Wybierając kwiaty na ślub, musimy pamiętać, że wykorzystamy je nie tylko w bukiecie panny młodej, ale prawdopodobnie także do ozdoby sali weselnej i kościoła. Wiele par decyduje się także na motywy kwiatowe na winietkach i zaproszeniach. Dobrze jest, aby całość była spójna i dopasowana do gustu państwa młodych i pory roku. W lecie możemy wybrać między innymi słoneczniki, czy delikatną lawendę, jesienią wrzosy, jarzębinę czy astry, wiosna daje nam ogromne pole do popisu: narcyzy, tulipany, stokrotki to tylko niektóre z możliwości. Również zimą nie możemy narzekać, amarelis powinien spełnić nasze wymagania. Oczywiście istnieją także kwiaty, które sprawdzą się idealnie niezależnie od pory roku i temperatury. Mowa o różach. Doskonale pasują do każdego klimatu wesela. Dzięki wielu kolorom dopasujemy do motywu przewodniego imprezy, a odpowiednio zestawione z innymi roślinami mogą stworzyć piękną kompozycję.

Odpowiednio dopasowane

Jak już wspominaliśmy, kwiaty wykorzystujemy także na sali weselnej. Bardzo ważne jest, by stawiać je raczej w wysokich wazonach, tak aby nie przeszkadzały gościom w rozmowie. Niskie, rozłożyste bukiety będą zwyczajnie zasłaniać twarz rozmówcy. Zanim kupimy kwiaty niezbędne do ozdobienia stołów, ustalmy z właścicielem domu weselnego ilość dostępnych wazonów oraz ich rozstawienie.

Profesjonaliści, czy własna inwencja?

Obecnie wiele par decyduje się na samodzielne układanie kwiatów na ślub. Ozdobienie sali nie powinno sprawić wiele problemów, podobnie wygląda kwestia kościoła, jednak warto poprosić o pomoc profesjonalisty w stworzeniu niepowtarzalnego bukietu panny młodej.

Wybór odpowiednich kwiatów na ślub powinien być dobrze przemyślany. Jeśli preferujemy styl boho wybierajmy rośliny delikatne, w jasnych kolorach, gdy wolimy ciemniejsze barwy, zastosujmy je także w bukietach i ozdobach sali. Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań.