Swetry damskie na chłodne dni

W okresie jesieni i zimy zauważamy, że pora na zakup swetra. Chcemy, aby było nam w nim ciepło. Warto zadbać także o to, aby prezentować się w nim atrakcyjnie. Podczas zakupów należy kierować się ważnymi zasadami, dzięki którym sweter stanie się ulubioną częścią garderoby.

Jedną z najważniejszych spraw przy wyborze odpowiedniego swetra damskiego jest jego właściwe dobranie. Na zakupy do sklepu warto zabrać drugą osobę, która powie nam, czy sweter dobrze leży, nie marszczy się z tyłu i czy odpowiednio komponuje się z sylwetką. Jeśli kochamy robić zakupy w Internecie, to należy zacząć od dokładnego zmierzenia się i zapisania na kartce, jaką długość mają takie części naszego ciała, jak klatka piersiowa i ramię. Wyciągnijmy także z szafy nasz najlepiej pasujący sweter i zmierzmy go. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie wymiary powinien mieć nasz nowy nabytek, aby pasował idealnie.

Odpowiednio dobrane swetry damskie nie tylko leżą jak ulał, ale także mają odpowiedni kolor. Mamy do wyboru dwie strategie – albo staramy się dobrać kolor swetra do naszych ulubionych spódnic i spodni, albo sprawdzamy, w jakim kolorze nam najlepiej – przy jakiej barwie nasza skóra zyskuje na świeżości i pięknie podkreślony jest jej koloryt. Oczywiście możemy zacząć od sprawdzenia, czy reprezentujemy typ urody kobiety wiosny, kobiety jesieni, kobiety zimy czy kobiety lata i dowiedzieć, jakie kolory pasują najlepiej do każdego z wyżej wymienionych typów, ale jest lepszy sposób. Po prostu dokładamy kawałki już posiadanych ubrań do twarzy i sprawdzamy w lustrze, co się dzieje – czy wyglądamy lepiej, czy gorzej. Oczywiście można w ten sposób wpaść w pewną kolorystyczną pułapkę i kupować tylko takie kolory, jakie się już ma, ale są sposoby na przełamanie takiego impasu. Możemy przecież sprawdzać, czy pasują nam kolory ubrań wiszących w szafie koleżanki, a jeśli nie mamy specjalnej ochoty na przeglądanie szaf znajomych, to jeszcze jest możliwość przykładania innych tkanin znajdujących się w domu nie tylko tych, z których wykonane są ubrania innych domowników, ale także zasłon, obrusów, pościeli.

Sweter, z którego kobieta jest w pełni zadowolona to taki, który pasuje do jej figury. Warto wiedzieć, że jest kilka uniwersalnych trików, które sprawdzają się w przypadku większości kobiet. Otóż warto kupować swetry z dekoltem w kształcie litery V, jeśli chce się, aby szyja wydawała się dłuższa, a biust mniejszy. Ewentualnie w swetrze na guziki można odpiąć 2-3 górne, albo nie do końca zasuwać suwak w modelach wyposażonych w ekspres. Paniom chcącym optycznie się wyszczuplić poleca się raczej ciemną paletę barw oraz takie swetry, w których nie ma dodatków. Z kolei kobiety szczupłe mogą pozwolić sobie na falbany, marszczenia oraz dodatkowe kieszenie w różnych miejscach, dzięki czemu ich sylwetka będzie się wydawać większa.

I jeszcze kilka słów odnośnie materiału – zawsze lepiej zdecydować się na droższy sweter wykonany z lepszej jakościowo tkaniny – będzie służył nam długo bez mechacenia czy deformacji.

Z idealnie dopasowanego swetra z pewnością będziemy dumne i z radością będziemy go nosić, ponieważ będziemy się w nim doskonale czuć. Warto więc poświęcić czas na jego odpowiednie dobranie i wziąć pod uwagę powyższe wskazówki.