Jak zachować kondycję zimą?

Regularne ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu są najlepszą ochroną organizmu przed wszelkiej maści wirusami, poprawiają samopoczucie i sprawiają, że aktywnemu człowiekowi rośnie poziom endorfin wpływający na ogólną radość z życia.

O ile w okresie wiosenno letnim uprawianie sportu nie stanowi wielkiego wyzwania – posiadając odpowiednie buty do biegania wystarczy wyjść z domu, znaleźć odpowiednio spokojny teren i rozpocząć bieg, albo wyprowadzić rower i wybrać się na intensywną przejażdżkę, o tyle zimą aktywność na świeżym powietrzu definiują warunki atmosferyczne.

Bieganie czy jazda rowerem po zaśnieżonej lub błotnistej nawierzchni nie jest możliwa, gdy nie jest się zawodowcem w danej dziedzinie. Dla przeciętnego człowieka chcącego utrzymać zimową aktywność w podobnej formie co latem są inne możliwości na uprawianie sportu, a wśród nich zdecydowanie najlepsze jest pływanie. W Polsce kryte baseny są niemalże standardem i nie brakuje ich nawet w mniejszych miejscowościach więc jest to jak najbardziej optymalny pomysł na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji właśnie w tym okresie.

Sport jakim jest pływanie ma też to do siebie, że można go uprawiać każdy i co ważne, jest przeznaczony również dla osób z wieloma niepełnosprawnościami. Pływania można się nauczyć w każdym wieku, jednakże, by robić to dobrze trzeba skorzystać z pomocy wyszkolonych instruktorów np. ze szkoły pływania http://www.swimmotion.pl. Samodzielna nauka będzie od początku obarczona wieloma błędami skutkującymi np. szybszym męczeniem się w wodzie. Umiejętność pływania to nie tylko możliwość uczęszczania zimą na basen, ale przyjemność pływania latem w głębokiej wodzie morskiej czy w jeziorach oraz korzystania ze wszelkiego sprzętu pływającego bez strachu.

Basen, siłownia, Nordic Walking, narty – te i inne aktywności zimowe doskonale podtrzymają formę i pozwolą płynnie przejść wiosną w bieganie i inne letnie sporty. Warto mieć w sobie wystarczające pokłady determinacji do aktywnego trybu życia przez cały rok, a nie tylko latem lub jeszcze gorzej – wyłącznie podczas urlopu.