Jaki czytnik dla seniora


Mimo iż Dzień Babci i Dziadka już dawno za nami, to jednak każdy dzień jest dobry by obdarować swoich dziadków prezentem. Jakim? Jeśli lubią oni czytać, idealny będzie czytnik ebooków. To nie tylko dobry pomysł na zapewnienie im sporej dawki książek do czytania, ale także ochrona ich zdrowia. Dzięki czytnikowi nie muszą już wychodzić do biblioteki, narażając się na ewentualne zachorowania. Nowe książki w formacie cyfrowym można pobierać bezpośrednio na czytnik z internetu, bez opuszczania mieszkania. Nie wiesz jaki czytnik dla seniora wybrać? Chętnie Ci pomożemy. Nie musisz się również martwić o ceny – szybki kredyt zapewni niezbędne finansowanie na ten cel.

Jaki powinien być idealny czytnik dla seniora?

To co najczęściej doskwiera seniorom, to problemy ze wzrokiem. Nawet pomimo noszenia okularów, mogą one być nie wystarczające, aby wyraźnie widzieć drobny druk. Dlatego kupując nowy czytnik e-booków, dobrze jest wybrać model z dużym wyświetlaczem i nieco większych gabarytach obudowy. Ułatwi ona pewne trzymanie i obsługę dłońmi, które również mogą nie mieć takiej sprawności i precyzji jak dłonie młodego człowieka. Na rynku jest kilka ciekawych modeli ebooków, które warto wziąć pod uwagę, gdy szukamy prezentu dla dziadków.

Pocketbook InkPad 2

Jest to uniwersalny czytnik e-booków, bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu każdy sobie poradzi z jego obsługą. To co szczególnie przemawia za wyborem tego modelu, to duży wyświetlacz, liczący aż 8 cali. W połączeniu z możliwością pełnej konfiguracji ekranu – regulacji jasności i wielkości tekstu, każdy będzie mógł na nim wygodnie czytać swoje książki. Ciekawym udogodnieniem jest opcja Text To Speech. Polega ona na zamianie tekstu na mowę, dzięki czemu ebooki można również słuchać – będą czytane przez

PocketBook 631 Touch HD

Być może nie jest to już pierwszej młodości czytnik, ale świetnie spełnia zadanie, do którego został stworzony. Przede wszystkim to mocna, odporna na uszkodzenia mechaniczne konstrukcja, wyposażona w ekran 6 cali. Dużym udogodnieniem są fizyczne przyciski, będące alternatywą dla ekranu dotykowego. Taki sposób obsługi elektroniki jest chętniej wykorzystywany przez osoby starsze, gdyż zapewni im lepszą kontrolę nad urządzeniem. Warto również wspomnieć, że wspomniany czytnik obsługuje aż 22 różne typy plików, co pozwoli wgrywać niemal wszystkie książki, nie martwiąc się o ich konwersję na inny format.

Ile kosztują czytniki dla seniora?

Na nowy czytnik e-booków trzeba wydać około 300 do 600 złotych. Jest to kwota, za którą otrzymamy naprawdę przyzwoitej jakości urządzenie, dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych. Chciałbyś sprawić taki prezent swoim dziadkom lub rodzicom? Nie posiadasz jednak wolnych środków w takiej wysokości? Niczym się nie przejmuj. Szybki kredyt przez internet to szansa na pożyczenie gotówki na dowolny cel. Do dyspozycji masz kwotę od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych. Dzięki takiej pożyczce bez trudu znajdziesz czytnik, na którego kupno będzie Cię stać.