Jakie wybrać kwiaty balkonowe?

Jakie wybrać kwiaty balkonowe?

 

Sezon na kwiaty balkonowe już trwa i kto zaspał, musi szybko nadrabiać, bo już lepszej okazji nie będzie. Na szczęście do wyboru są tysiące różnych kwiatów, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie i swojego gustu.  Czasem trzeba dostosować się także do wielkości balkonu, a jeśli się spóźniliśmy to wypada te z spojrzeć balkony sąsiadów, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku. Starajmy się nie powielać ich pomysłów, ale w pewien sposób z nimi korespondować starają się w ten sposób zachować ład i harmonie.

 

Niecierpki

 

Kwitną przez całe lato na wiele kolorów – fioletowo, biało, różowo i czerwono. Najlepiej rozwijają się w półcieniu, w średnio przepuszczalnym podłożu. Lubią mieć stale wilgotne podłoże, a regularne nawożenie przedłuża bujne kwitnienie.

 

Scewola

 

Jest bardzo odporną rośliną i lekko zwisającą. Wymaga słonecznego stanowiska. Rośliny kupione w mniejszych doniczkach przesadź do większych pojemników, aby mogły się odpowiednio rozrosnąć. Po przesadzeniu zadbaj o to, żeby ziemia była stale lekko wilgotna. W żadnym wypadku jednak woda nie powinna stać na podstawce.

 

Werbena

 

Ciągle jest to mało znany gatunek. Odmiany zwisające wyglądają wyjątkowo efektownie w skrzynkach zawieszonych na balkonie. Roślina preferuje żyzną ziemię i obfite podlewanie. Kwitnie przez całe lato, jednak pojemnik trzeba umieścić w dobrze nasłonecznionym miejscu i obficie nawozić.

Zastanówmy się lepiej będą pasowały nam kwiaty zwisające czy stricte doniczkowe. Przed kupieniem wyobraźmy sobie jak dana roślina będzie wyglądać i jak będzie się aranżować z pozostałymi. Pamiętajmy przy tym o odpowiednim dobraniu kolorów kwiatów, bo nie wszystkie będą wyglądały atrakcyjnie stojąc obok siebie.