Jakie zastosowanie mają ciepłe kapcie?

Ciepłe kapcie są przyjacielem nie tylko zmarzluchów, ale także każdego innego typu człowieka. Kapcie mają wiele zastosowań – chronią nas przed brudem na podłodze, przed sierścią, przed wychłodzeniem organizmu, nadają również znacznie większy komfort chodzenia.

Jedynym okresem, w którym nie korzystamy zbyt często z kapci, są dni letnie o bardzo wysokiej temperaturze, chociaż nawet wtedy powinniśmy z nich korzystać. Nogi pocą się, co powoduje zostawianie śladów na podłodze, a czasem pozostawianie nieprzyjemnego zapachu
w mieszkaniu. Zdecydowanie bardziej kulturalnie jest chodzić w kapciach, zwłaszcza mając gości bądź odwiedzając rodzinę i znajomych.

Kapcie są elementem garderoby, który staramy się dobrać indywidualnie do naszych upodobań. Przykładowo, kapcie dla dzieci są często produkowane w różnych śmiesznych kształtach albo mają nadruki ulubionych bohaterów. Przeróżne wersje kolorystyczne i desenie sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również przypomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli kapci – od wsuwanych po wkładane lub bambosze. Niektóre z kapci mają otwierane przody, aczkolwiek tego rodzaju modeli nie polecamy dla zmarzluchów i dzieci. Najbezpieczniejsze kapcie to kapcie wkładane, które ograniczają ryzyko wyślizgnięcia się (papcie wsuwane).

Ceny kapci na rynku wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Tak szeroki zakres cenowy jest spowodowany zarówno jakością, jak i metką. Oczywiście kapcie zawierające elementy bohaterów kreskówek będą droższe, ponieważ w cenę produktu wliczony jest również koszt uzyskania licencji na nadruk. Co jeszcze możesz zrobić, by było Ci ciepło? Kliknij tutaj.