Jezioro Jamno – możliwości wędkowania.

 Jezioro Jamno Mielno noclegi  – Wędkarstwo w okolicy Pensjonatu Drzewiec Mielno Mielenko.

   Dominującą atrakcją 'wędkarską’ okolicy jest jezioro Jamno. Jest to jedno z większych jezior w Polsce co do powierzchni znajduje się w pierwszej 10. Obszar jeziora wynosi 2240 ha, rozciągłość 10 km, szerokość 3,4 km, głębokość do 4 m , przeciętna głębia akwenu wynosi 1,5m. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta, brzegi są niskie i dosyć trwale porośnięte roślinnością. Jest to jezioro sandaczowo-leszczowe. Wolno po tej stronie złowić kolosalnego węgorza, szczupaka, okonia dodatkowo sandacza, i również wiele gatunków ryb spokojnego żeru.

Pano_0037

Wędkowanie z skraju jeziora w wielu miejscach jest pogmatwane. Ergo najlepszym wyjściem z sytuacji jest wydzierżawienie łódki.Nie rekomenduję połowów procedurą gruntową z obserwacyj na dosyć wysokie osady mułu na dnie. Po wędkowaniu zapraszamy – wczasy nad morzem.

Wybornym rozwiązaniem są wszelakiego rodzaju metody spławikowe.  Do połowów polecam kanał – przepust jeziora do morza, na nieszczęście właściwie przepełnione przez wędkarzy w sezonie letnim.Poza jeziorem Jamno wędkować można w zarybianych sztucznie stawach hodowlanych. Stawy te znajdują się po prawej stronie jadąc z Mielna do Mielenka. Od pensjonatu Drzewiec te znajdują się w odległości ok. 1300m. W opisywanych stawach przeważa karp ale również można złowić leszcza czy szczupaka.