Jura Park – niepowtarzalny park dinozaurów

Jura park jest to jedyny i niepowtarzalny park, w którym można zobaczyć ponad 70 modeli dinozaurów. Modele zwierząt mają naturalne rozmiary, czyli są gigantyczne. Jest to na pewno niezapomniane przeżycie dla dzieci, ale dorośli także nie będą się nudzić. Park znajduje się w miejscowości Bałtów, województwie świętokrzyskim. Teren ma rozmiar około 3 hektary i jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Największy z gadów ma wymiar 47 metrów wysokości i robi niesamowite wrażenie.
Na tak olbrzymim obszarze nie sposób poruszać się bez mapy, czy wytyczonych ścieżek, aby się nie zgubić lub nie zabłądzić. Przez park przebiega ścieżka, która dokładnie oprowadzi nas po każdym ciekawym zakamarku tego terenu. Można również odwiedzić muzeum, w którym znajdują się różnego rodzaju skamieniałości, nie tylko z Polski, ale z całego świata. Ciekawym nabytkiem są skamieniałości z północnej Afryki. Pomysłodawcy szczególnie skupili się na młodych turystach, odwiedzających to miejsce. Jest zorganizowany specjalny plac zabaw, a także można odkopać olbrzymi szkielet tyranozaura. Dzieci mogą również skorzystać z warsztatów geologiczno – plastycznych, specjalnie dla nich przygotowanych. Bałtów ma również do zaoferowania stadninę konną, spływ tratwami po rzece – Kamienna, natomiast zimą jest przystosowany stok narciarski. Od niedawna jest jeszcze jedna ciekawa atrakcja, a mianowicie zjazd rollercoasterem. To coś dla spragnionych adrenaliny. Region ten rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Część z funduszy została przeznaczona ze środków finansowych Unii Europejskie.

Więcej informacji oraz porady turystyczne można również znaleźć wpisując w Google hasło Agroturystyka świętokrzyskie. Znaleźć tam również można bazy noclegowe w pobliskich okolicach.