Klasyczne tablice szkolne

Nasze najdroższe dzieci przebywają w placówkach szkolnych kolosalną część dnia, wobec tego polegamy, że panujące tam warunki są dla naszych pociech rzetelne. Niestety nie wszelkie placówki szkolne spełniają opisane oczekiwania. Gigantyczne niedociągnięcia w wielu sprawach da się zauważyć nawet w szkołach podstawowych, gdzie szkolą się najmłodsze dzieci.

Niestety najgorzej prezentuje się problem urządzenia polskich szkół. Nasze najdroższe dzieci są zmuszone siedzieć na niedopasowanych krzesłach szkolnych, nierzadko uszkodzonych co jest w stanie sprawić wady kręgosłupa. Na nieszczęście pozostałe meble szkolne są w równie złym stanie. Mnóstwo placówek szkolnych posiada kolosalne braki w umeblowaniu, a większa część posiadanych przez placówkę szkolną mebli jest w złym stanie i powinna być już wiele lat temu wymieniona.

Ogromna część szkół tłumaczy, iż nie ma gotówki na zakup porządnego wyposażenia, bowiem ławki szkolne są zbyt drogie. Oglądając internetowy sklep meblowy jesteśmy w stanie przekonać się jak znacznych kwot to wymaga. Jednak w wielu przypadkach gotówka w placówkach szkolnych jest źle rozdysponowana. Dyrektorzy inwestują w rzeczy zbędne zamiast nabyć nowiutkie meble szkolne.

W obowiązku rodziców leży doglądanie o dobro pociech, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to co ma miejsce w placówce edukacyjnej i jakie mają miejsce tam warunki. Nie wymaga to naszej osoby ogromnego poświecenia, jako że oceny warunków panujących w placówce edukacyjnej da się dokonać w czasie wywiadówki. Jeżeli nasza ocena warunków jakie panują w szkole będzie zła to musimy to zgłosić zarówno wychowawcy jak i kierownikowi placówki edukacyjnej.

Faktem jest, iż nasza pojedyncza uwaga zwyczajowo pozostanie zignorowana. Jeśli jednak dostarczymy ją na piśmie oraz zachęcimy pozostałych rodziców do tego samego to wzrasta szansa, że w placówce szkolnej pojawią się nowiutkie meble szkolne. Pamiętajmy, że wspólni zdołamy dużo dokonać i to od naszej osoby w znaczącej mierze zależy w jakich warunkach szkolą się nasze pociechy.