Kościoły i pielgrzymki

Rzym, jak przystało na kolebę chrześcijaństwa, to miejsce o wyjątkowym klimacie. Nic dziwnego, że właśnie w mieście, które odegrało tak istotną rolę w rozwoju tej religii, znajduje się mnóstwo miejsc uważanych za święte. Wśród nich, znajdziemy aż kilkanaście kościołów. Pięknym, jedynym gotyckim jest kościołem rzymskim jest Kościół Najświętszego Serca Jezusa. Obok niego znajduje się Muzeum Dusz Czyśćcowych. Kolejnym pięknym kościołem jest Santa Maria della Pace położony obok Placu Navona.

To również w tej okolicy zlokalizowany jest kościół Sant’Ivo alla Sapienza. Ten drugi jest połączony z Uniwersytetem Rzymskim. Godny zwiedzenia jest też imponujący, barokowy kościół San Carlo alle Quattro Fontane. Te i szereg innych kościołów mogą wyznaczyć wspaniałą trasę dla pielgrzymów zwiedzających Rzym lub dla turystów szukających pięknych, starych budynków o wyjątkowym klimacie.

Jeśli nie stać Cię na wyprawę do Rzymu, postaw na Licheń! Licheń to jedno z najważniejszych, świętych miejsc w Polsce. Co roku odwiedzają go tysiące turystów. Poza tym, że wiele osób przyjeżdża tu własnym samochodem, to organizowane są również zbiorowe pielgrzymki do Lichenia.

Niektóre z nich są piesze – pielgrzymi wyruszają najczęściej spod swoich kościołów, a po drodze łączą się w większe grupy. Są to typowe wycieczki religijne, które mają na celu inwestycję w duchową sferę swojego życia. Poza tym, możliwe jest też wzięcie udziału w wycieczce autokarowej.

Często to same kościoły lub organizacje z nimi współpracujące organizują taką opcję, zapraszając wielu uczestników.

Niektórzy jadą na takie pielgrzymki z ciekawości, by poznać nowe miejsce, inni chcą rozwijać w sobie religijność.