Jak wziąć kredyt internetowy

Banki coraz chętniej oferują nam dostep do swoich usług za pośrednictwem sieci. Już dzisiaj większość operacji bankowych możemy przeprowadzić bez wychodzenia z mieszkania, używając swojego komputera. Dzięki dostępowi do ofert banków online bez problemów możemy otworzyć rachunek lub dokonać zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych. Za pomocą kliku kliknięć jesteśmy również w stanie złożyć aplikację o kredyt online.

Online kredyt – szybko i łatwo

Czy jest jednak możliwe żeby bank pożyczył złotówki lub franki komukolwiek wyłącznie na podstawie danych z internetu? Mozna powiedzieć krótko: to zależy. Jeśli starasz się o kredyt gotówkowy o relatywnie niskiej kwocie np: 15tyś, wówczas być może nie będziesz musiał nawet udać się do banku.

Photo credit: cohdra from morguefile.com Po prostu po wypełnieniu aplikacji przez internet skontaktuje się z Tobą pracownik banku i udzieli Ci informacji o udzieleniu albo nieudzieleniu kredytu oraz ewentualnych dalszych krokach postępowania. Jeżeli bank zdecyduje się pożyczyć Ci pieniądze w ciągu kilku dni otrzymasz umowę za pośrednictwem kuriera i po jej podpisaniu środki zostaną przelane na Twoje konto.

Większe pieniądze

Kiedy wnioskujesz o większe pieniądze formularz wypełniony online stanowi dopiero wstęp do całej procedury. Po wprowadzeniu niezbędnych danych skontakuje się z Tobą pracownik banku który prawdopodobnie zaprosi Cię na wizytę w placówce danej instytucji. O kolejnych krokach i wymaganych dokumentach dowiesz się na miejscu.

Pożyczenie większej kwoty przez internet i bez wizyty w banku nie jest więc realne. Ciężko się jednak dziwić. Większe pieniądze to po prostu większe ryzyko dla kredytodawcy. Przeglądanie ofert online daje jednak duży wgląd w aktualną sytuację na rynku a także własne możliwości. Staranie się o kredyt internet owy ma zatem same plusy.