Kredyt na auto najpopularniejszym kredytem

Jak podają doradcy kredytowi, jednym z najpopularniejszych produktów bankowych w poprzednim roku był, nie zważając na kryzys, kredyt samochodowy. Jak się okazuje, potwierdza się to, co pisano do tej pory o kryzysie – Polacy na co dzień ściskają pasa, lecz raz na jakiś czas pozwalają sobie na przyjemność, w postaci drogiej wycieczki czy dóbr luksusowych. Funkcjonuje wówczas pojęcie autosugestii – mamy na myśli sobie:skorzystałem z kredytu samochodowego,zakupiłem nowy auto,wobec tego nie jestem biedny, nie jest jeszcze ze mną tak źle. A że sporo osób myśli w taki właśnie, kredyty samochodowe cieszą się dużą popularnością , Polacy nabywają samochody (chociaż czasami są to auta używane, sprowadzane zza granicy), społeczeństwo utrwala się w ocenie, że kryzys nas nie dotyka.
Kredyt samochodowy, w przeciwnie do kredytów mieszkaniowych, ciągle jest stosunkowo łatwo wziąć. Instytucje finansowe użyczają takich kredytów na samochody o koszcie przewyższającej dziesięć tys.tysięcy złotych (a więc dozwolone jest zaciągać kredyt samochodowy również na używane pojazdy) rozkładają spłatę zadłużenia nawet na dziesięciu lat. Niektóre nie potrzebują dokumentu z ZUSu, nie wymagają również potwierdzenia stopniu dochodów, a kredytów oferują także osobom pracującym na umowie o pracę, jak i rolnikom, emerytom i rencistom czy osobom, które wykonują wolne zawody.
Aczkolwiek skorzystanie z kredytu samochodowego jest dość łatwe, przed podjęciem decyzji należy rozważyć, czy nowy samochód jest nam faktycznie potrzebny. Tego typu rozwiązanie jest dobre dla osób, które potrzebują samochodu do pracy, ale jeśli na co dzień nie jeździmy zbyt wiele, może lepiej opłaca się jednak na ten samochód uzbierać, aniżeli spłacać kredyt z odsetkami w banku.