Lista najlepszych kontrolerów do gier

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie kilku najlepszym kontrolerom do gier na PC, jakie są obecnie produkowane. Do rankingu zalicza się między innymi cenę, dostępność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Jeśli jesteście ciekawi, co w 2014 roku zostało uznane za najlepsze
w kategorii kontrolery – zapraszamy do lektury.

Pierwszym z prezentowanych modeli jest Logitech F310, który do złudzenia jest inspirowany konsolą PS3, a nawet PS4. Oczywiście inspirowany to bardzo łagodne określenie, aczkolwiek producenci starają się brać przykład od najlepszych i to się ceni. Koszt takiego urządzenia to około 89 zł. Układ kontrolera poprzez swoje podobieństwo będzie bardzo przydatny dla osób, które korzystają zarówno z konsoli jak i z PC do swoich rozgrywek.

Drugi model pochodzi od tego samego producenta, jest to Logitech F510, zdecydowanie droższy, dostępny od 180 zł. Kontroler posiada wiele przycisków, dwie gałki oraz wibracje, które sprawiają, że gra staje się jeszcze bardziej wciągająca. Wykonany jest z lepszego tworzywa niż jego młodszy kolega, aczkolwiek oba modele są warte naszej uwagi.

Konkurentem dla firmy Logitech jest Natec Genesis PV44, dostępny już od 59 zł w wielu sklepach komputerowych. Jest to pad bezprzewodowy, przeznaczony zarówno dla użytkowników komputerów PC, jak i konsol Play Station 3. Zasięg działania kontrolera to nawet 10 m, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby chronić nasze oczy przed szkodliwym działaniem ekranów telewizorów czy też monitorów.

Nasza ostatnia propozycja to pad oferowany przez Microsoft Xbox 360 – Wireless Controller. Obecnie dostępny w cenie od 115 zł, przeznaczony zarówno dla użytkowników konsol, jak i graczy komputerowych. W parze z dobrym wykonaniem idzie również ogromna funkcjonalność i jego popularność. Zobacz więcej.