Lost Dutchman’s w Arizonie- zaginiona kopania złota

Kopalnie złota najczęściej można spotkać w Ameryce Północnej, choć pojawiają się też w tej Środkowej czy Południowej. Choć jest ich tu naprawdę wiele, to jednak wciąż nie wszystkie zostały odkryte. Jedną z legendarnych, nigdy nieodnalezionych jest zaginiona kopalnia Lost Dutchman’s znajdująca się gdzieś w Arizonie.

Najprawdopodobniej zlokalizowana jest w górach Superstition Mountains, lecz nie da się tego w żaden sposób potwierdzić. Stała się ona prawdziwym fenomenem kulturalnym. Uważa się, że pierwsze poszukiwania były prowadzone już pod koniec XIXw. Niemniej jednak, szacuje się, że nawet dziś odnaleźć próbuje ją ok. 8 tysięcy osób rocznie.

Wciąż są też tacy, którzy uważają, że taka kopalnia nigdy nie istniała.

Z pokolenia na pokolenie przekazywano kilkadziesiąt wersji dotyczących historii tego miejsca, ale tylko 3 z nich są najbardziej prawdopodobne. Pierwsza z nich zakłada, że kopalnia należała do Apaczów, którzy tylko raz wpuścili tam białego człowieka. Przez całą drogę miał on jednak zawiązane oczy, dlatego nie mógł tam powrócić. Druga legenda głosi, że kopalnię odkrył Miguel Peralta i eksploatował ją wraz z rodziną, dopóki wszyscy nie zostali zabici przez Apaczów.

Ostatnia opowieść dotyczy dwóch Niemców, którzy odkryli kopalnię, lecz później albo zostali napadnięci przez Indian, albo zginęli w walce między sobą. Jeden z nich, tuż przed śmiercią przekazał pewnemu człowiekowi wskazówki na temat tego, jak dotrzeć do kopalni.

Na nich mieli bazować wszyscy poszukiwacze. Co ciekawe, wielu z nich zginęło w okolicach Superstition Mountains, a ich śmierć nigdy nie została wyjaśniona.

Czy dotarli do tajemniczej kopalni?