Markowa odzież – siła dobrego materiału?


O wyjątkowości materiałów, jakie w swojej odzieży produkują znane marki odzieżowe, krążą dzisiaj prawdziwe legendy. Niektórzy klienci je wprost kochają, mówiąc, że renomowana metka mówi wszystko o wykonaniu i jakości ubrań, ale i o samej osobie, która ją wybiera. Z kolei inni klienci upierają się często przy tym, że wytrzymałość oraz jakość materiałów, jakie wykorzystują do produkcji ubrań znane marki to przereklamowany mit. Gdzie tkwi prawda o markowych ubraniach?

Jakość brandu i marka – o co chodzi?

Bez dwóch zdań, są dzisiaj na świecie marki, które przez dziesiątki lat mocno pracowały na swoją obecną rozpoznawalność i renomę oraz na to , jak postrzegają ich klienci. Dla wielu takich marek to były lata poszukiwania najznamienitszych projektantów modowych, którzy opracowywali na ich potrzeby odzież o odpowiednim kroju, idealnie dobranych parametrach pod kątem konkretnych grup klientów itd.

Tego rodzaju markowa odzież od samego początki jej tworzenia przechodziła też szereg wymagających badań i testów. Sprawdzano jej wytrzymałość, stopień rozciągania się, zużycie pod wpływem prania w środkach chemicznych itd. Osoby odpowiadające za markę czuwały nad tym, bym absolutnie każdy etap produkowanej przez nią odzieży był dopieszczony w najmniejszych szczególach. To często takie ostre rygory jakości decydowały finalnie o formie danej odzieży markowej i jej solidności.

Niewątpliwie do dziś wiele marek stawia sobie ambitne cele i rygory, chociaż należy pamiętać i o tym, że nie wszystkie tworzą rzeczywiście tak dobre produkty, jak o tym opowiadają. Nowoczesne czasy to również siła marketingu i umiejętności opowiadania o tym, co niekoniecznie musi być prawdą, dlatego trzeba brać na to dużą poprawkę!