Skuteczna budowa masy mięśniowej

W temacie budowy masy mięśniowej i odżywek na masę napisano sporo artykułów i to zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych kulturystów. Z tego tytułu, iż spora większość tych treści napisana zostala w oparciu o doświadczenie zawodowych atletów zaistniało wiele niedomówień, z czego też wynika sporo błędów popełnianych przez początkujących atletów. W tym tekście postaram się rozwiać kilka mitów powiązanych z prawidłową budową masy mięśniowej.

Mit pierwszy: Tylko kolosalne ciężary mogą zbudować olbżymia masę mięśniową

Oczywiście jest to prawda w przypadku zaawansowanych atletów. W wypadku początkujących kulturystów, stosowanie jak największych ciężarów prowadzi do tego, że nie możesz skupić się na poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń, co z kolei prowadzi do miernych postepów treningowych, przetrenowania i w efekcie do poważnych kontuzji.

Jako początkujący sportowiec musisz stosować takie obciążenie, aby nie ograniczały one poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń, oraz byś był w stanie w pełni zregenerować Swoje mięśnie po treningu. To po treningu Twoje mięśnie rosną dzięki nadbudowie uszkodzonych włukien mięśniowych – ich regenerację.

Mit drugi: Odżywki na masę nie są mi potrzebne

Oczywiście nie jest to prawda. Odżywki i suplementy są wymagane na każdym poziomie budowy masy mięśniowej, siły i tzw. definicji. Jako osoba ćwicząca na siłowni potrzebujesz dużo więcej składników odżywczych niż przeciętny człowiek, a naturalna żywność nie jest Ci ich w stanie zapewnić w pełnym zakresie.

W efekcie tego może być przewlekłe zmęczenie, apatia, brak postępów w treningu, czy nawet częste kontuzje. Oczywiście jako osoba początkująca w treningu siłowym nie powinieneś łykać wszystkich supli jak profesjonalni atleci ale skupić się przede wszystkim na odżywkach odpowiedzialnych za szybszą regenerację twoich mięśni oraz tych co dostarczą Twojemu organizmowi brakujących składników jak białka, węglowodany, witaminy i minerały, aminokwasy.

Jednym z najlepszych źródeł wymienionych składnikow są właśnie odżywki na masę, które z powodzeniem zaopatrzą Twój organizm w brakujące składniki odżywcze. Kolejnym suplementem jaki musisz wziąć pod uwagę są aminokwasy BCAA oraz glutamina. Te pierwsze zapewnią ci szybką odbudowę mięśni po odbytym treningu, glutamina natomiast zahamuje katabolizm.

Idealnym miejscem gdzie takie odżywki i suplementy możesz kupić bez względu na to gdzie żyjesz jest internetowy http://centrumkulturystyki.pl. Kupując w sprawdzonych sklepach jak np. CentrumKulturystyki.pl masz zawsze pewność, że nabyty towar będzie zawsze najlepszej jakości.

Mit trzeci: Nie stać mnie na prawidłową dietę.

Co prawda dieta profesjonalnego kulturysty nie jest tania, jednak ty jako początkujący wcale nie musisz faszerować się dzień za dniem kilogramami piersi z kurczaka, jajek i drogich ryb. Idealnym żródlem białka jest także nabiał oraz soja. Podstawą musi być prawidłowa dieta, rodzaj białka to sprawa drugorzędna w Twoim przypadku. Skup się przede wszystkim na tym, aby Twóh organizm dostał wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Braki aminokwasów z których zbudowane są białka uzupełnisz z odżywki na masę bądź też łykając jakiś suplement aminokwasowy.

Mit czwarty: Podstawą jest genetyka

Jeżeli Twoim celem jest zwycięstwo w zawodach kulturystycznych, to odpowiednia genetyka organizmu jest bardzo ważna. Jednak brak idealnych uwarunkowań genetycznych w tym zakresie nie jest podstawą do tego, aby zaprzestać treningów na siłowni. Zapamietaj, że ćwiczysz także dla swojego zdrowia, pełniejszej sylwetki i siły, a to możesz wypracować tylko dzieki ciężkim treningom. Ciężkich treningów nie zastapi nawet idealne uwarunkowanie genetyczne, najlepsze w świecie odżywki na masę zakupione w najlepszych sklepach kulturystycznych. To właśnie ciężki trening jest podstawą do osiąganięca celu jakim jest atletyczna budowa i siła.

Artykuł ten nie wyczerpuje w pełni tematu, także też dobrym źródłem dalszych informacji skąd możesz czerpać przydatne wiadomości jest blog sportowy oraz sportowe fora dyskusyjne, na których dodatkowo możesz zadawać pytania i brać udział w wymianie swoich doświadczeń na temat treningów, polecanych sklepów dla kulturystów, czy też suplementacji na masę, rzeźbę i diety.