Miejsce na siedzibę firmy

sidziba-firmyPoszukiwanie odpowiedniego miejsca na siedzibę swojej firmy to wbrew pozorom bardzo poważny temat. Odpowiednia lokalizacja jest w stanie w znacznym stopniu przyczynić się do pozyskania klientów, a to już połowa sukcesu prowadzenia działalności. Warto zatem przeznaczyć trochę więcej czasu na poszukiwania, aby później nie żałować swoje decyzji.

Żeby rozpocząć poszukiwania trzeba określić czego oczekujemy po wybranym miejscu. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej jest znaleźć lokal, który położony jest jak najbliżej dużych skupisk ludzi. Wówczas istnieje duża szansa, że nasza oferta zostanie zauważona i przyciągnie klientów. Działalność usługowa pośrednio jest zależna od miejsca w jakim ją prowadzimy. Jeśli będzie to lokal na obrzeżach miasta to wówczas znacznie trudniej będzie wypromować swój produkt. Oczywiście nie oznacza to, że jest to niemożliwe, ale posiadanie biura w centrum miasta znacznie ułatwia nam funkcjonowanie. Niestety z ekonomicznego punktu widzenia wynajem siedziby firmy w ścisłym centrum dużego miasta nie należy do najtańszych. Może się okazać, że koszt będzie tak duży, iż nie będzie nas stać na wynajem. Pozostaje nam wtedy poszukiwanie alternatywy, która będzie tańsza.

Coraz częściej można jednak spotkać tak zwane centra biznesowe. Są to miejsca, które nastawione są w całości na wynajem powierzchni biurowych. To co je wyróżnia na tle innych to z pewnością fakt, iż posiadają one powierzchnie biurowe w rozmaitych rozmiarach. Jeśli zatem poszukujemy niedużego biura w atrakcyjnej lokalizacji to może okazać się, że za niewygórowaną cenę otrzymamy lokal spełniający nasze oczekiwania. Wybór jest naprawdę duży więc nie ma problemu z dostępnością. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż działamy w środowisku, w którym znajdują się również inne firmy, co daje nam możliwość pozyskania nowych kontaktów biznesowych. Nie zapominajmy także o tym, że dogodna lokalizacja to także duży prestiż dla naszej marki. Jeśli znajdujemy się w jednym biurowcu ze znanymi firmami to wiarygodność naszej firmy wzrasta. Widać zatem, że korzyści mogą być spore biorąc pod uwagę dość umiarkowany koszt wynajmu. Oczywiście można znaleźć tańszą alternatywę tylko trzeba zadać sobie pytanie czy naprawdę warto.

Jednak jeśli budżet nie pozwala nam na taki wynajem to pozostaje poszukiwanie powierzchni, które znajdują się w starym budownictwie bądź też są zlokalizowane w miejscach nieco oddalonych od centrum. W tym przypadku koszt powinien być znacznie niższy jednak to od nas w większym stopniu będzie zależało pozyskiwanie kontrahentów. Wybór siedziby jest istotny, ale pamiętajmy, że to my jesteśmy motorem napędowym naszej firmy, a wynajmowane biuro ma jedynie wspomóc nas w efektywniejszym działaniu. Wiele osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą decyduje się również na wynajmowanie tak zwanych biur wirtualnych bądź też korzysta z biur coworkingowych. Jeżeli zależy nam jedynie na atrakcyjnym adresie naszej siedziby to jest znacznie łatwiejszy i tańszy sposób na jego pozyskanie.

Firma Ogrodowa 58 oferuje w pełni wyposażone sale szkoleniowe w Warszawie w samym Centrum miasta.