Mój przepis na świeży sok marchwiowy

Mój przepis na świeży sok marchwiowy

 

Smak soku marchwiowego zna chyba każdy z nas. Najbardziej kojarzy się on nam z słodkimi latami naszego dzieciństwa, bo ileż to razy mamy podawały nam na śniadanie taki właśnie domowy sok? Chyba nie da się tego zliczyć, ale najważniejsze, że miłe pozostały w naszej pamięci miłe wspomnienia. Dzięki wykorzystaniu tego przepisu można jednak powrócić do tamtych lat i to w kilka minut. Wystarczy, że zaopatrzymy się w marchewki i kilka jabłek i odpowiednio zmieszamy ze sobą te owoce.

 

Świeżość owoców

 

Jedna z najważniejszych zasad, jeśli chodzi o domowe, świeżo wyciskane soki, to świeżość owoców, z których je robimy. Pamiętaj o tym, że wszystkie owoce, ale także i warzywa, gdy są zbyt długo przechowywane w domu tracą swoją sprężystość, a co za tym idzie soki w nich zawarte, dlatego też, gdy użyjemy właśnie takich owoców, otrzymamy o wiele mniej soku, niż gdybyśmy wybrali świeże owoce.

 

Odpowiednie mycie i obieranie

 

Zbierz razem wszystkie owoce i warzywa, które zamierzasz umyć i umieść je na blacie obok zlewozmywaka. Jeżeli korzystasz z sita, umieść je na zlewozmywaku. Odkręć letnią albo chłodną wodę. Nigdy nie używaj wody gorącej ani bardzo zimnej! Myj je bardzo powoli i dokładnie szczególnie zwróć uwagę na jabłka, bo są one bardzo delikatne

 

Odpowiednie przygotowanie przed samym wyciskaniem soku 

 

Obojętnie czy będziemy korzystać z blendera, sokowirówki czy wyciskarki najpierw powinniśmy obrać jabłka i marchewki. Najlepiej będzie, gdy pozbędziemy się też grona z nasionami jabłka.

 

Przygotowanie, czyli sokowirówka w ruch i do dzieła

 

Do naszego soku będziemy potrzebować jednego kilograma jabłek i jednego kilograma marchwi. Gdy odpowiednio przygotujemy składniki wykorzystujemy sokowirówkę. Po kilku minutach możemy cieszyć się smakiem świeżego soku z marchwi z odrobiną nutka jabłka ….