Na arenie – regatta

Szykowanie się do wycieczki górskiej często przywołuje w myślach ekwipowanie się woja śpieszącego na bój z przeciwnikiem. Tu także pojawia się przeciwnik, z którym trzeba sobie jakimś sposobem poradzić, lub jakiego trzeba będzie troszkę ujarzmić. Jest nim natura i góry, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Stąd też delikwent szykujący się na tego typu ekskursję nie może nie pamiętać o należytym wyekwipowaniu swojego ciała w ubiór najdoskonalszy z dostępnych. Rzecz jasna samo ubranie to nie wszystko, jednakże jest to kwestia fundamentalna, od jakiej trzeba zacząć. Zatem operacja regatta – rozpoczynamy!

Mam pragnienie Wam odrobinę przybliżyć tą markę z Wielkiej Brytanii, gdyż sam od wielu lat używam ich sprzętu i wiem z czym ma to związek. W pierwszej kolejności, regatta to turystyczna odzież dla każdego śród nas. Nie gra roli płeć, ani liczba skończonych lat, bowiem producent zatroszczył się tak samo o młodszych konsumentów. Spośród mnóstwa akcesoriów należy wymienić kurtki softshell, z którymi to mam najczęściej styczność i zaznaczę, że należą do moich najukochańszych w ofercie producenta. W obecnej chwili w garderobie mam model cera regatta, dodatkowo zaopatrzony w DWR – impregnat, jakiego zamierzeniem będzie zapewnienie tkaninie większej wytrzymałości na działanie wody. To powoduje, że tym sposobem zaimpregnowane tkaniny nie wciągają wilgoci.

Zerkając na stronę internetową producenta, zobaczymy, iż kurtki softshell występują w przeróżnej palecie kolorystycznej oraz w wersjach ocieplanych lub lżejszych. To umożliwia radować się wspomnianym uposażeniem prawie przez cały rok. Cena za owe gadżety nie jest w ogóle wygórowana, jak na takiej klasy odzież. Regatta to oczywiście nie tylko i wyłącznie kurtki softshell, ale ponadto bluzy, spodenki, czy plecaki turystyczne. Z tymi wszystkimi przedmiotami należałoby się bliżej zaznajomić.