Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres?

antyki

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

 Jeśli jesteś amatorem aromatycznej kawy o poranku, przemyśl zakup ekspresu do kawy. Dobrze wybrany ekspres to prawdziwa inwestycja na lata, a także ułatwienie w przygotowaniu kawy i zaoszczędzony czas.

Ekspres przelewowy, kolbowy czy ekspres ciśnieniowy? Ekspres ciśnieniowy to ekspres, w którym kawę przygotowuje się z włożonej wcześniej do ekspresu kapsułki. Jednak czy pijąc kawę z kapsułki, pijemy prawdziwą kawę? Tego często nie jesteśmy w stanie określić.

Nazwa „ekspres kolbowy” pochodzi od sposobu zaparzania kawy. Podgrzana woda przelewa się przez kolbę ze zmieloną kawą i w ten sposób tworzy się aromatyczny napój.

Ekspresy przelewowe to najpopularniejszy rodzaj ekspresów do kawy. Zalety ekspresów przelewowych to niska cena i łatwość obsługi. Ekspresy przelewowe skraplają gorącą wodę nad kawą i całość napoju przelewają przez filtr, stąd ich nazwa.

A może kawiarka?

Pierwsze ekspresy do kawy to tak zwane ekspresy dzbankowe, inaczej kawiarki. W Polsce odstawiane na rzecz nowoczesnych ekspresów, zaś we Włoszech i innych krajach śródziemnomorskich traktowane z szacunkiem, jako najlepszy sprzęt do zaparzania doskonałej kawy.

Kawiarka składa się z trzech części: z pojemnika na kawę, na wodę i na gotowy już napój. Jest prosta w obsłudze. Warto ją wypróbować!

Nie zawsze mamy czas na przygotowanie pysznej kawy z ekspresu. Zdarza się, że już od rana jesteśmy spóźnieni. Wtedy nastawiamy wodę w czajniku i zalewamy szybko kawę… Warto przemyśleć wybór odpowiedniego czajnika elektrycznego.