Na czym polega promocja stron internetowych?

Samo zamówienie strony www nie przekłada się w żaden sposób na wynik finansowy firmy. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia promocja. Najogólniej sprawę ujmując promocja stron internetowych polega na rozpropagowaniu ich w społeczności internautów. Celem promocji jest wzrost odwiedzin strony dla interesujących nas fraz kluczowych (słów najważniejszych dla strony) i wzrost sprzedaży produktów lub usług, jeśli internet jest naszym kanałem sprzedaży.

Promocja stron skupia się na działaniach promocyjnych prowadzonych głównie w internecie, odwiedzającymi i klientami są internauci, więc to na ich uwadze zależy nam najbardziej. Działania stricte promocyjne w internecie polegają na publikacji tekstów propagujących stronę (teksty reklamowe, informacyjne, edukacyjne), wysyłaniu mailingu, umieszczaniu bannerów i ogłoszeń reklamowych w najczęściej odwiedzanych, powiązanych tematycznie ze stroną miejscach (innych stornach lub serwisach). Efektywnie działa również publikowanie swoich artykułów eksperckich w serwisach oferujących artykuły do przedruku.

Promocja stron internetowych, podobnie jak wszelkie inne działania promocyjne, wymaga opracowania odpowiedniej strategii i taktyki działania.

Stosunkowo najprostszą i najtańszą metodą jest promocja przez content (zawartość strony) www, teksty i ilustracje (lub inne formy przekazu) mają wtedy znaczenie strategiczne a odpowiednie nasycenie interesujących nas fraz połączone z bogatą treścią już w ciągu kilku miesięcy owocuje wzrostem oglądalności dzięki plasowaniu się strony coraz wyżej w wynikach wyszukiwania najpopularniejszych wyszukiwarek.