Naprawa pomp wtryskowych i wtryskiwaczy

Common rail to nowoczesne systemy wtrysku silników wysokoprężnych, zbudowane są z wysoko precyzyjnych elementów zapewniających prawidłową pracę. Nieszczelność takiego układu spowodowana np. złym paliwem objawia się nieprawidłową pracą układu a co za tym idzie silnika. Może to prowadzić do uszkodzeń dużo poważniejszych i kosztowniejszych.

Nasuwa się pytanie jak sprawdzić czy nasz samochód działa poprawnie tzn. spala odpowiednią ilość paliwa, czy ma prawidłowe osiągi, czy nie zanieczyszcza środowisko nadmiernie. Niestety w dobie komputeryzacji, sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Testowanie wtrysków odbywa się na specjalistycznych urządzeniach do tego przeznaczonych. Maszyny te potrafią sprawdzić pompę pod obciążeniem w warunkach odpowiadających normalnej pracy silnika, sprawdzają wtrysk pod różnym kątem co jest nie osiągalne w warunkach domowych. Naprawa pomp wtryskowych powinna zawsze być dokonana na odpowiednim sprzęcie i tylko taka diagnostyka pozwala na prawidłowe usunięcie przyczyny awarii.

Sieć warsztatów Bosch Diesel Centrum zapewnia kompleksową regulację, diagnostykę i naprawę wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy, pomp wtryskowych najnowszej generacji. Oferowany jest serwis na najwyższym poziomie. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wszystkich producentów. Duży wybór części zamiennych. Silnik nie tak prauje jak powinien – sprawdź to w autoryzowanych serwisach.