Natualny proces pozycjonowania

Zacznę od tego co to jest pozycjonowanie naturalne. Naturalny proces promowania stron w Google polega na zdobywaniu w sposób naturalny linków kierujących do pozycjonowanej strony internetowej. Tym sposobem zdobycie linka kierującego do naszej witryny nie jest skutkiem bezpośrednich naszych działań, a jedynie pośrednim skutkiem działań SEO PR.

Załóżmy pozycję w jakiej piszemy blog w którym wrzucamy problemy typowo kobiece, na przykład prezentujemy jakiś nowy kosmetyk. W wypadku nienaturalnego pozycjonowania umieszczamy hiperłącza na przeróżnych stronach www kierujące do strony naszej w których to będzie się znajdowała konkretna nazwa kosmetyku jaki prezentujemy. Natomiast w przypadku pozycjonowania naturalnego linki prowadzące do naszej strony www dodawane przez czytelników którzy uznali nasz artykuł jako ciekawy i postanowiły się nim podzielić np. na facebooku.

Blog już z jakimś stażem w necie, najczęściej nawet nie musimy poddawać pod nos odnośnika do nowego wątku. Sprawa jest nieco bardziej złożona w przypadku nienowiusieńkiego bloga, w takiej sytuacji można skorzystać z social mediów i tam budować grono entuzjastów zainteresowanych problematyką jaką poruszymy na witrynie.

Tylko najlepsze stronki o nadzwyczaj interesującej zawartości pozwolić mogą sobie na lekceważenie pozycjonowania nienaturalnego. W związku z tym stosuje się w wypadku pozycjonowania witryn, głównie dużych cyklicznie aktualizowanych stron z dwóch metod.

Na przykład jeśli prowadzimy blog o marketingu internetowym umieszczony na stronie firmowej skierowanej do lokalnego rynku, na przykład Białostockiego to nie licząc technik głównie PRowych możemy pozycjonować stronę na wyrażenie: pozycjonowanie białystok. Pozwala to na lepszą penetrację rynku i dojścia do większej liczby naszych potencjalnych odbiorców. Należałoby zwrócić uwagę że w taki sposób posiadamy zapewnioną dywersyfikację przychodzącego ruchu na firmową stronkę i nie jesteśmy uzależnieni tylko na jeden kanał pozyskiwania nowych klientów.