Nie lubisz siłowni? Ćwicz w domu!

Brak czasu to zmora każdego pracującego człowieka w XXI wieku. W dobie wielu obowiązków służbowych i rodzinnych bardzo często nie możemy pozwolić sobie nawet na odrobinę relaksu, nie mówiąc już nawet o aktywnym wypoczynku. Miejska siłownia jest prawdziwym „pożeraczem” czasu oraz pieniędzy. Co w sytuacji, gdy na naszym brzuchu odkładają się kolejne fałdki tłuszczu? Warto zorganizować sobie w domu mały zestaw przyrządów do ćwiczeń. Jakie sprzęty wybrać? Odpowiedź znajdziesz w tym krótkim artykule. 

Hantle i ławeczka

Dla panów przede wszystkim polecamy zainwestowanie kilkuset złotych w odpowiednią ławeczkę i zestaw hantli. Ciężarki to najczęściej spotykany przyrząd do ćwiczeń w polskich domach. Odpowiedni zestaw ćwiczeń regularnie wykonywanych pozwala na budowę mięśni oraz poprawę kondycji. Na rynku można spotkać wiele różnorodnych ciężarków wykonanych z materiałów sztucznych lub żeliwnych o zróżnicowanym obciążeniu. Uzupełnieniem treningu z hantlami może być drążek, który idealnie buduje kondycję i wytrzymałość, angażując mięśnie rąk i ramion.

Orbitrek i pozostałe sprzęty dla pań

Paniom z pewnością do gustu przypadnie proste urządzenie, jakim jest orbitrek. Sprzęt ten angażuje podczas ćwiczeń przede wszystkim nogi. Ćwiczenia na orbitreku pozwalają wzmacniać nasze mięśnie nóg i modelują kształt łydek oraz ud. Pewną alternatywę może stanowić popularny stepper, wzmacniający dolne partie ciała, a także pozwalający efektywnie pomóc spalić odłożony na ciele tłuszcz. Bardziej żywiołowym paniom gorąco polecamy najzwyklejszą skakankę dostępną niemalże w każdym sklepie sportowym. Regularny trening na skakance bardzo szybko buduje formę i spala nawet do 300-400 kcal w ciągu godziny. Już po kilku sesjach treningowych Twoje nogi będą widocznie smuklejsze!

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu mięśni lub poprawie figury, domowa siłownia jest właśnie dla Ciebie! Warto również zastanowić się nad ćwiczeniami w domu w celu utrzymania formy i rozruszania się po pracy. Szeroki wybór sprzętów pozwoli na skompletowanie wymarzonego zestawu przyrządów do ćwiczeń. Zobacz więcej.