Nie masz czasu na szukanie ekipy wykończeniowej? Wybierz mieszkanie „pod klucz”

Większość kupujących mieszkania decyduje się na te w stanie deweloperskim. Oznacza to, że musimy samodzielnie lub z pomocą ekipy wykończeniowej zająć się ich wykończeniem. Trzeba będzie ułożyć podłogi, wykończyć ściany, zrobić całą łazienkę i zamontować drzwi wewnętrzne, a to tylko początek wydatków. Nie musimy jednak wcale zajmować się tym we własnym zakresie. Wystarczy, że wybierzemy mieszkanie „pod klucz”!

Wykończenie mieszkania „pod klucz” zwykle kojarzy się ze sporymi cenami, ale w rzeczywistości koszty wcale nie są znacznie wyższe od tych podyktowanych nam przez ekipy wykończeniowe. W przypadku nieruchomości wykończonej w tej opcji to ekipa dewelopera zajmuje się wszystkimi pracami od razu po tym, jak mieszkanie będzie na to przygotowane. Nie musimy wobec tego samodzielnie szukać ekspertów, co już oszczędza nam sporo czasu i nerwów.

Mieszkanie „pod klucz” nie jest też wcale takie drogie. Do wyboru mamy najczęściej kilka pakietów wykończeniowych do wyboru. Najtańsze kosztują około 400-500 złotych za metr kwadratowy, z kolei najdroższe już około 1200 złotych za metr kwadratowy. Pakiety te różnią się pomiędzy sobą zakresem prac oraz materiałami do wyboru. W najtańszym pakiecie prace są podstawowe, na przykład łazienka będzie tylko w części wykończona kafelkami, a na ścianach będzie tylko biała farba. Z kolei w pakietach droższych możemy już przebierać we wzorach i kolorach, wannach i prysznicach, drzwiach.

Co więcej, często wraz z wyborem usługi mieszkania pod klucz otrzymujemy pomoc projektanta wnętrz – w ten sposób możemy jeszcze łatwiej zaplanować swoje wymarzone mieszkanie!

Na mieszkanie „pod klucz” także nie będziemy musieli czekać długo. Zwykle ekipa dewelopera przystępuje do prac od razu po tym, gdy mieszkanie już jest na to możliwe, dlatego zdarza się, że wtedy, gdy inni odbierają mieszkanie w stanie deweloperskim, inni mogą już odebrać to „pod klucz”.

Zatem wtedy, gdy liczy się dla ciebie wygoda, warto sprawdzić, czy możliwe jest wykończenie mieszkania „pod klucz”. Z takiej usługi skorzystamy także wtedy, gdy interesują nas mieszkania w Lublinie. Z ofertami deweloperów możemy zapoznać się już teraz on-line!