Nowoczesna kuchnia-czego nie może brakować

Planujesz remont kuchni? To wspaniała okazja, by całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalny charakter. Nowy wystrój poprawi komfort użytkowania pomieszczenia i sprawi, że przebywanie w kuchni stanie się przyjemniejsze. W jaki sposób sprawić, by kuchnia stała się tak nowoczesna, jak sama pani domu?

Stylowa aranżacja

lodówkaNawet małą powierzchnię można optycznie powiększyć, dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki. Wspaniały efekt osiągniesz, wybierając białe fronty lub malując ściany na jasne, rozmyte bielą kolory. Żeby wnętrze nie było zbyt monochromatyczne, postaw na wyraziste akcesoria lub kącik jadalny w niebanalnych, żywych barwach.  Z kolei, jeżeli mamy do dyspozycji kuchnię o dużych gabarytach, warto rozważyć otworzenie jej na resztę mieszkania i postawienie tzw. wyspy. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które ułatwia paniom domu przygotowywanie posiłków. Pod blatem znajdzie się miejsce na liczne szafeczki i szuflady, natomiast sama wyspa może jednocześnie służyć jako kuchenny stół. Trzeba tylko dokupić 2-3 barowe krzesła. Na funkcjonalność pomieszczenia i wrażenie uporządkowania zabudowy kuchennej, wpłynie wyposażenie kuchni w wysuwane szuflady, ukryte za wysokim frontem.

Wysokiej klasy sprzęt AGD

Nowoczesna kuchnia to nie tylko kwestia aranżacji, ale też doboru sprzętu AGD. Wybierając go, postaw na modele przeznaczone do zabudowy. Dzięki temu nie zaburzysz stylistyki kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest pojemna lodówka lcb-1020fnf marki Mastercook. Nie wymaga szafy do zabudowy a montaż frontów meblowych jest bardzo prosty. Nowoczesna kuchnia nie może się obyć bez zmywarki o wysokiej klasie energetycznej. Korzystając z niej, oszczędzisz wodę i energię, dbając tym samym o środowisko. Wiele pań domu ma problem z wyborem płyty grzejnej. Coraz bardziej popularne stają się płyty indukcyjne, wytwarzające ciepło nie na całej płycie, ale na dnie naczynia. Są pod tym względem bezpieczniejsze od gazowych, ale niestety droższe. Konieczne jest też wykupienie specjalnych garnków z metali ferromagnetycznych.

 

Kuchnia jest ważnym miejscem w każdym domu. To tu rodzina może wspólnie przygotować i spożyć posiłek. Od jej aranżacji i wyposażenia zależy, czy przebywanie w niej będzie przyjemnością, czy męczącą koniecznością. Urządzając wnętrze warto więc poszukać ciekawych rozwiązań, zapewaniających dostępność produktów i sprzętów oraz poprawiających funkcjonalność. Zastosowanie ich może w znacznym stopniu ułatwić nam wykonanie kuchennych prac.