Ochrona skóry przed słońcem

Przed słońcem należy się chronić całe ciało, nie podlega to żadnej dyskusji. Zaniechanie tej czynności może doprowadzić do poważnych konsekwencji, podrażnienia skóry, przegrzania oraz groźnych poparzeń, a nawet raka skóry!

Do kosmetyczki plażowej wrzuć przede wszystkim krem, który ochroni Cię przed szkodliwymi promieniami UV. Im większy filtr, tym lepsza ochrona. Kosmetyki powinny być dobierane odpowiednio do rodzaju skóry. Kremuj skórę kilka razy, najlepiej średnio co godzinę. Szczególnie narażona na podrażnienia jest skóra dzieci, jest ona jeszcze nie całkiem rozwinięta i jej system ochronny jest słabszy niż u dorosłego. Dbajmy więc skrupulatnie o skórę małych dzieci. Ponadto należy zwracać szczególną uwagę na okrycie głowy malucha, ponieważ na plaży nietrudno o porażenie słoneczne.

Przechowywanie kremu do opalania jest równie istotne, co jego stosowanie. Podgrzane kremy nie będą skutecznie nas chronić, warto więc chować je przed słońcem, na przykład wykopując niewielki dołek w piasku.

Opalamy się również w wodzie. Warto wiedzieć, że do głębokości prawie 3 metrów działanie promieni słonecznych jest takie samo, jak na lądzie. Jeśli spędzamy urlop nad morzem, pamiętajmy o wycieraniu słonej wody ręcznikiem, sól morska krystalizuje się na skórze skupiając promienie słoneczne. Nawet w mieście warto stosować kremy z filtrem, spacerując po parku, czy idąc na zakupy na targ, również jesteśmy narażeni na działanie szkodliwego promieniowania UV. Przed wyjściem z domu nałóżmy cienką warstwę kremu na miejsca niechronione materiałem.

Wiele osób, szczególnie kobiety, na plaży zamiast kremów z filtrem stosuje samoopalacze. Jest to bardzo niebezpieczne działanie dla skóry. Obecnie na rynku dostępne są kremy z filtrem z dodatkiem samoopalacza, takie rozwiązanie jest znacznie lepsze, a efekt brązowej skóry dokładnie taki sam.

W ochronie skóry przed słońcem nie chodzi o to, by w ogóle się nie opalać, należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby opalać się zdrowo i rozważnie. Opalenizna jest mechanizmem ochronnym skóry. Stosowanie kosmetyków, które mają za zadanie dbać o naszą skórę, zapewnia zdrowie i witalność naszego naturalnego ubrania, zapobiega również pojawianiu się niebezpiecznych chorób skóry. Kolejną rzeczą, którą powinniśmy uznać za niezbędną podczas pobytu na plaży, są okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem. Nie każdy wie, że oczy narażone na działanie promieni słonecznych mogą zostać bardzo mocno podrażnione. W trakcie wakacyjnego relaksu, poza pielęgnacją skóry, zadbajmy również o nasz wzrok! Zobacz więcej.