Odbierz swój podatek

Rozliczanie podatku zagranicznego nie jest trudną kwestią. Przeciętny obywatel nie otrzaskany z niełatwym systemem podatkowym i międzynarodowym ma wielkie trudności, aby pojąć wszystkie podatkowe przepisy. Podwojone opodatkowanie, zwroty i rozliczenia wynikające z przepisów podatkowych oparte na wynagrodzeniu wypracowanym zagranicą wydają się zwykłemu Polakowi kompletnie nie zrozumiałe. W związku z tym, aby uzyskać wiadomości w rodzimym miasteczku odnoszące się do zwrot podatku Holandia należy skontaktować się z niedalekim biurem podatkowym.

Ponieważ może się okazać, że biorąc pod uwagę okres naszego przebywania zagranicą nie jesteśmy zobligowani do płacenia podatków w ojczyźnie. Jeżeli jednak nadal posiadamy tytułu polskiego rezydenta, to zwrot podatku jesteśmy w stanie otrzymać dopiero po rozliczeniu się z PIT w Polsce. W takich okolicznościach możemy spodziewać się sporej dopłaty, albowiem w Niderlandach podatki są mniejsze, a umowa z rodzinnym krajem obejmuje porozumienie o odliczaniu podatku proporcjonalnie.

Zwrot podatku Holandia nie uwzględnia składek na ubezpieczenie społeczne, które są odejmowane z wynagrodzenia przez zagranicznego pracodawcę. Dlatego też Polak, pracujący w Holandii nie tylko traci płacąc wyższe podatki krajowemu fiskusowi, ale również nie nie jest w stanie odjąć sobie innych opłat uiszczanych w zagranicą.