Ogrodzenia dla placu budowy

ogrodzenia-budowaPo wyznaczeniu przez geodetów działki, na której realizowana ma być budowa domu, obiektu handlowego, magazynowego czy biurowca, inwestor powinien zadbać o ogrodzenie placu budowy. Najlepiej do tego celu wykorzystać solidne i bezpieczne ogrodzenie budowlane. Jak ono wygląda i czym się właściwie charakteryzuje?

Ogrodzenia pełne na placu budowy

Plac budowy, poszczególne jego elementy, magazyn materiałów budowlanych, biuro kierownika budowy i miejsce składowania narzędzi ciężkich wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu można zastosować pełne ogrodzenie przestawne wykonane z trwałej blachy trapezowej. Takie ogrodzenia budowlane, które oferuje firma Alicja, są idealnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby wydzielenia i zabezpieczenia obszarów, na których prowadzone są prace budowlane, ziemne czy też remontowe.

Zaletą płotów pełnych jest prostota ich wznoszenia i demontażu, po zakończeniu robót. Są to płoty systemowe, które są niezwykle trwałe. Pełne przęsła takich płotów chronią obiekt budowlany przed niepożądanym wglądem osób trzecich. Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach otoczenia, także jako ogrodzenie przestawne. Stanową realną alternatywę dla ogrodzeń ażurowych, które niestety mają wiele wad. Wydaje się, że ich jedyną zaletą jest prostota montażu i demontażu oraz niewielka waga, umożliwiająca łatwe ich transportowanie z miejsca na miejsce. Nie jest potrzebny ciężki sprzęt do tego, aby przenieść płot o kilka metrów na placu budowy. Niemniej, ogrodzenie ażurowe nie chroni budowanych obiektów przed wścibskim wzrokiem osób postronnych. Aby było to możliwe, na płot należałoby założyć plandekę i solidnie umocować ją do poszczególnych przęseł. Nie trzeba wykonywać takich prac stosując pełne ogrodzenie budowlane.

Jak zbudowane są pełne ogrodzenia budowlane?

Wysokiej jakości, uniwersalne w zastosowaniu i funkcjonalne pełne ogrodzenia budowlane mogą być wykonane z kątowników hutniczych lub zimnogiętych. Każde ogrodzenie posiada poszycie z blachy trapezowej powlekanej w trapezie w układzie pionowym lub poziomym. Na ogół ogrodzenia budowlane mają ponad 2 metry szerokości i 180 cm wysokości. Oparte są na słupach wykonanych z rur. Blacha spajana jest przy użyciu nitów aluminiowych.

Ważne jest, aby powierzchnia blachy tworzącej poszycie ogrodzenia budowlanego pełnego, była pokryta farbą nawierzchniową, chroniącą ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne czy wilgoć.