Osprzęt do dźwigów – wciągniki.

Firmą, jaka ma takie maszyny potrzebne przy instalacji dźwigu szyn jest Gantrail. Używane są także usługi instalowania, oferowane jest zaprojektowania konstrukcji, pomoc techniczna oraz usługi konserwujące. Firma Gantrail świadczy usługi na całym świecie: w Afryce, w Ameryce Południowej i Północnej, w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, a również w Australii.

Suwnica to rodzaj dźwignicy. Przeznaczeniem tej maszyny jest podnoszenie w pionie oraz w poziomie (na torze jazdy). Suwnice wyposażone są w taki osprzęt jak wciągarka lub wciągnik. Można wymienić suwnice pomostowe oraz suwnice bramowe. Suwnice pomostowe są to instalowane w pomieszczeniach przemysłowych. Przeważnie suwnice bramowe są montowane na zewnątrz i są wystawione na różne warunki atmosferyczne.

Przewożenie elementów budowlanych o niezwykłych kształtach może sprawiać kłopoty. Dlaczego do ich transportu należy stosować profesjonalny sprzęt taki jak uchwyty do kręgów. Uchwyty są zrobione z nadzwyczaj solidnych materiałów i są banalnie proste w wykorzystaniu. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju uchwyty, z tego powodu bezproblemowo jesteśmy w stanie wybrać ten, który przy danej wykonywanej pracy jest nam niezbędny. Mimo bezsprzecznych plusów tego produktu, musimy pamiętać o zachowaniu szczególnej rozwagi przy przenoszeniu przedmiotów o dużych rozmiarach.

Innym typem cięgników są wciągniki. Wyróżniamy wciągniki silnikowe i ręczne, jedno hamulcowe i dwu hamulcowe. Wciągniki i chwytaki odznacza się niewielkim rozmiarem oraz zwartą budową. Wciągniki są wykorzystywane w przemyśle górniczym i branży budowniczej, dobrze sprawdzają się w transporcie na niewielkie odległości. Do rodzajów cięgników należy zaliczyć także wciągarki.